VIDEO ⟩ Raidījums: Rindas uz Covid-19 testiem daļēji veido vakcīnu noliedzēji, kuri cer saslimt un tikt pie pārslimošanas sertifikāta

Raidījums: Rindas uz Covid-19 testiem daļēji veido vakcīnu noliedzēji, kuri cer saslimt un tikt pie pārslimošanas sertifikāta
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 27
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Sintija Zandersone/LETA

Lielās rindas uz Covid-19 laboratoriskajiem testiem daļēji veido arī cilvēki, kuri negrib vakcinēties, bet bieži testējas cerībā, ka būs inficējušies un varēs iegūt pārslimošanas sertifikātu, vēstīja raidījums "TV3 ziņas".

Patlaban rindas laboratorijās uz Covid-19 testu ir tik garas, ka var nākties gaidīt pat nedēļu, līdz atrodas kāda brīva vieta. Ja piepildīsies prognozes par vēl lielākiem Covid-19 izplatības viļņiem, paredzams, ka testu nepieejamība tikai pieņemsies spēkā.

Laboratorijās atzīst, ka jau patlaban tās piedzīvo nepieredzētu pieprasījumu pēc testiem, turklāt katrs pozitīvais rezultāts tiek pārbaudīts vēlreiz, lai izslēgtu kļūdas varbūtību, tādēļ pie šāda pozitīvo paraugu īpatsvara tās sākušas strādāt savās galējās robežās, vēstīja raidījums.

Vienlaikus laboratorijas esot novērojušas, ka rindas veido arī iedzīvotāji, kuri steidz testēties, cerot būt inficēti, lai tikai saņemtu pārslimošanas sertifikātu. Tos, kuri pirmās divas potes saņēmuši nelabprāt, pozitīvs Covid-19 tests tagad varētu "paglābt" no nepieciešamības saņemt balstvakcīnu, lai arī pēc 15.februāra varētu turpinātu izmantot Covid-19 sertifikāta sniegtās priekšrocības.

"Vai viņiem ir visa ģimene slima, ir simptomi un kāds jau ir pozitīvs, skaidrs, ka arī viņi ir pozitīvi. Bet viņi steidz nodot testu, lai iegūtu pārslimošanas sertifikātu. Un šobrīd tas tiešām ir liels klupšanas akmens," raidījumam atzina "E. Gulbja laboratorijas" projektu vadītāja Džineta Dimante.

"TV3 Ziņas" arī bija sazinājušās ar kādu iedzīvotāju vārdā Gunita, kura stāstīja, ka viņai pazīstami cilvēki izvēlas saslimt, lai tikai nebūtu jāvakcinējas vēlreiz.

"Es vienkārši negribu turpināt šo procesu. Pieļauju, ka tādi cilvēki ir vēl vesels lērums, arī apkārt paziņas... Jā, tiklīdz ir kaut kādi simptomi, meklē iespēju uztaisīt maksimāli ātri testu, lai dabūtu sertifikāta pagarinājumu," atklāja Gunita.

Sieviete raidījumam atzina, ka līdz šim vakcinēti nav arī viņas pusaugu bērni. Viens tagad ar Covid-19 inficējies skolā, un Gunita cer, ka aplipinās arī visu ģimeni. "Es, goda vārds, turēju īkšķus, lai viņai tā analīze būtu pozitīva. Jā, es tagad riskēju, ka mans otrs bērns karantīnas dēļ divas nedēļas sēdēs mājās. Bet es esmu gatava izslimot, nevis turpināt vakcinēšanos katru mēnesi," sacīja Gunita.

Tikmēr eksperti uzsver, ka šādai apzinātai balstvakcīnas nesaņemšanai, paļaujoties uz vieglu saslimšanu, turklāt apdraudot arī savas atvases, var būt smagas sekas. Lai gan tiešām patlaban viss liecina, ka Covid-19 omikrona paveidu iedzīvotāji pārslimo samērā viegli, ja ir jau primāri vakcinēti, tomēr nekad nevar zināt, kāda būs patiesā slimības gaita, norāda speciālisti.

Rehabilitācijas centra "Vaivari" vadītāja Anda Rulle "TV3 ziņām" sacīja, ka nevienam neieteiktu "spēlēt šo krievu ruleti - būs vai nebūs sekas". "Tās sekas, ko mēs redzam rehabilitācijas centrā, ir dramatiskas. Pie mums nonāk arī pēc pilnas vakcinācijas kursa, ar šo mēs saprotam šīs divas potes, ja ir pagājis ilgs laiks pēc otrās potes. Faktiski jau tur šī aizsardzība krītas. Un šādi pacienti pie mums ir arī pēc divām vakcīnām," viņa stāstīja.

Tikmēr ar saņemtu balstvakcīnu patlaban "Vaivaros" neesot neviena pacienta.

Video: TV3 Ziņas sižets

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu