Meteorologi brīdina par stipru vēju Rīgā

Vējš.

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Rīgā laikā līdz plkst.15 rietumu, dienvidrietumu vējš pastiprināsies brāzmās līdz 20-22 metriem sekundē (m/s), informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā (LVĢMC).

Vakarā vējš pakāpeniski iegriezīsies no ziemeļrietumiem un laika posmā no plkst.22 līdz 2 vēja brāzmas sasniegs arī 25 m/s.

LVĢMC norāda, ka brīdinājums ir spēkā līdz 22.janvāra plkst.14.

Paralēli Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) brīdina, ka šovakar Rīgā var paaugstināties ūdens līmenis.

Kā aģentūru LETA informēja dienestā, brīdinājums par ūdens līmeņa paaugstināšanos ir spēkā šodien no plkst.21 līdz plkst.12 piektdien.

VUGD aicina būt informētiem par potenciāli plūdiem visvairāk pakļautajām teritorijām, kurās stiprs vējš kopā ar lieliem viļņiem var izraisīt piekrastes applūšanu. Īpaši piesardzīgiem jābūt, pārvietojoties piekrastes rajonos.

LETA jau vēstīja, ka galvaspilsētā stiprākais vējš un sniegputenis gaidāms ceturtdienas vakarā un naktī uz piektdienu.

Kopējais nokrišņu daudzums tuvākajā diennaktī gaidāms lielāks nekā pirmdien - snigs un puteņos vairāk. Ielas un ietves apledos, vietām veidosies sniega sanesumi, brīžiem būs slikta redzamība.

Piektdien saglabāsies stiprs ziemeļu, ziemeļrietumu vējš - gaidāmas brāzmas līdz 22 metriem sekundē. Turpināsies putenis, bet nokrišņu būs mazāk.

Pilnīga vēja norimšana gaidāma svētdien, kad iestāsies bezvējš. Nedēļas nogalē nav gaidāmi lieli nokrišņi, gaisa temperatūra būs zem nulles.

Aktuālākās ziņas