Brīdina par īpaši apgrūtinošiem braukšanas apstākļiem Pierīgā un Kurzemē

LETA
Brīdina par īpaši apgrūtinošiem braukšanas apstākļiem Pierīgā un Kurzemē
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Pilsētā plosās sniegputenis un spēcīgs vējš, kas brāzmās pastiprinās līdz 33 metriem sekundē.
Pilsētā plosās sniegputenis un spēcīgs vējš, kas brāzmās pastiprinās līdz 33 metriem sekundē. Foto: Zane Bitere/LETA

Pašreiz īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi ir daļā Liepājas šosejas, bet snigšanas dēļ tādi var izveidoties arī citviet Kurzemē un Pierīgā, ziņo VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) Komunikācijas daļa.

Patlaban Saldus apkārtnē snieg un putina, un braukšanas apstākļi pa Liepājas šoseju posmā no Blīdenes līdz Skrundai ir ļoti apgrūtināti. Tādi paši braukšanas apstākļi var veidoties citviet Kurzemē un Pierīgā.

Atbilstoši Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) sniegtajai informācijai, līdzīgi laikapstākļi var būt arī citviet, jo šovakar un nakts laikā jūras piekrastē vēja brāzmas var sasniegt 29-32 metrus sekundē, līča piekrastē - līdz 25 metriem sekundē, bet iekšzemes teritorijās - līdz 20 metriem sekundē. Daudzviet snigs un putinās.

Autovadītājiem jārēķinās, ka šādos laika apstākļos ceļu kaisīšana ar pretslīdes materiāliem un tīrīšana ir mazāk efektīva, un, turpinoties spēcīgajam vējam un snigšanai, ceļi var atkārtoti apledot arī pēc apstrādes ar reaģentiem, kā arī var veidoties aizputinājumi.

LVC aicina autovadītājus ievērot maksimālu piesardzību - izvēlēties ceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un distanci. Tāpat LVC norāda, ka satiksme piektdienas rītā var būt stipri palēnināta un aicina plānot papildu laiku nokļūšanai galamērķī, sekot līdzi laikapstākļu prognozei un vērtēt nepieciešamību doties ceļā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu