Zināms, cik ilgs cietumsods piespriests latvietes Skaidrītes Valdgeimas slepkavam

Skaidrīte Valdgeima.

FOTO: SCFE - Sallynoggin College/Facebook

Medijs "Baltic-Ireland", atsaucoties uz tabloīdu "Independent", vēsta, ka latvietes, trīs bērnu māmiņas Skaidrītes Valdgeimas slepkavam Valērijam Leitonam Centrālā kriminālo noziegumu tiesa ir piespriedusi 12 gadus ilgu cietumsodu.

Medijs ziņo, ka tiesas sēdes laikā vairākkārt tika arī pieminēts, ka noziedzniekam ir mentāla rakstura problēmas - viņš sirgst ar paranoidu šizofrēniju.

Slepkavības, kas notika Dublinā 2019. gadā, iztiesāšana jau ilgst trīs gadus un tās laikā ir notikušas vairākas tiesas sēdes, par kurām portāls Baltic-Ireland.ie jau ziņojis iepriekš.

Incidenta laikā Skaidrīte Valdgeima mira no gūtajām traumām. Slepkava bija viņai dūris ar nazi vairāk nekā 50 reizes, jo esot uzskatījis, ka sieviete bijusi ar ieroci bruņota ienaidnieka aģente, kurai dots speciāls uzdevums.

Tiesas sēdē savas liecības sniedza notikuma aculiecinieki – tūristi, Garda policisti, Valdgeimas ģimenes locekļi un tiesu medicīnas eksperti.

Tiesnesis Pols Bērns norādīja, ka Skaidrīte ir bijusi "ārkārtīgi vardarbīga un ilgstoša uzbrukuma upuris".

Bērns incidentu aprakstīja kā "brutālu uzbrukumu neaizsargātai sievietei", taču vienlaikus atzīmēja, ka apsūdzētais Leitons incidenta laikā ir cietis no garīgas slimošanas.

Tiesnesis arī darīja zināmu tiesu piesēdētāju viedokli, ka nozieguma laikā Leitons pilnībā apzinājās, ko viņš dara, un varēja to pārtraukt.

Viņš arī atzīmēja, ka gala sprieduma pieņemšanai ir jāņem vērā pārkāpuma smagums, fakts, ka Valdgeima ir nogalināta, kā arī tas, ka uzbrukums bija iepriekš izplānots.

"Ir jāatzīst, ka garīgie traucējumi var mazināt, bet ne novērst vainu. Apsūdzētajam ir jāatbild par savu rīcību," sacīja tiesnesis. Valērijam Leitonam tiesa piesprieda 13 gadus cietumā, pēdējo gadu izciešot nosacīti.

Aktuālākās ziņas