VIDEO ⟩ Unikāla glābšanas operācija Lielbritānijā: suni no nāves izglābj pie drona piestiprināts cīsiņš (1)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Reuters/ScanPix

Lielbritānijā unikālā veidā no ieskalošanas jūrā izglābts kāds suns, ziņo britu mediji.

Džeka Rasela terjera sunīte vārdā Millija bija izmaukusies no pavadas un aizskrējusi nezināmā virzienā.

Vēlāk viņu atrada kādā palienes pļavā netālu no Portsmutas. Pieaugušie paisuma draudi liecināja, ka Millija jebkurā brīdī varētu tikt ieskalota jūrā, tāpēc glābēji devās palīgā.

Policija, ugunsdzēsēji un krasta apsardze četras dienas nenogurstoši centās viņu izglābt, taču palika bez rezultāta, jo, pat ar kajaku piebraucot, Milliju neizdevās izglābt.

Pamazām samazinājās izredzes, ka Millija un viņas saimnieki atkal satiksies. Tomēr kādam glābējam radās neparasta ideja - pie drona piestiprināt desiņu, cerot suni aizvilināt uz drošu vietu.

Foto: Reuters/ScanPix

"Tā bija neprātīga ideja. Kāds vietējais iedzīvotājs sagādāja mums desiņu. Mēs to piesējām auklā," saka viens no glābējiem.

Par laimi, "cīsiņa stratēģija" nostrādāja un suns sekoja līdzi desiņai, prom no pieaugušajiem paisuma draudiem.

"Ja mēs nebūtu viņu aizveduši prom no šīs vietas, paisums viņu, iespējams, noslīcinātu. Tas bija kaut kas tāds, ko mēs nekad iepriekš nebijām izmēģinājuši. Desiņa bija pēdējais glābiņš," saka glābējs. Viņš apstiprina, ka šāda veida glābšanas operāciju varētu mēģināt veikt arī citos negadījumos.

Glābšanas operācija izvērtās daļēji veiksmīga, jo suns vēlreiz aizmuka prom nezināmā virzienā. Pēc divām dienām Millija tika atrasta sveika un vesela kādā purvainā vietā.

"Mani pārņēma atvieglojums. Tas bija vienkārši fantastiski, ka viņa atkal ir mājās." saka Millijas saimniece.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu