Krievija meklēšanā izsludina Alekseja Navaļnija brāli

Oļegs Navaļnijs.

FOTO: X07091/SCANPIX

Krievija izsludinājusi meklēšanā ieslodzījumā esošā opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija brāli Oļegu, liecina Iekšlietu ministrijas dati.

Oļegs Navaļnijs, kura atrašanās vieta nav zināma, pērn no janvāra līdz aprīlim atradās mājas arestā. Viņam tika piespriests gadu ilgs nosacīts sods par cīņā ar pandēmiju ieviesto noteikumu pārkāpšanu.

Šīs apsūdzības viņam tika izvirzītas pēc tam, kad viņš Maskavā piedalījās protestos pret brāļa apcietināšanu.

Krievijas Federālais Ieslodzījumu vietu dienests 18.februārī Maskavas tiesā plāno pieprasīt piemērot Oļegam Navaļnijam reālu cietumsodu nosacītā soda vietā, atklāja Oļega advokāts.

38 gadus vecais Oļegs Navaļnijs iznāca no cietuma 2018.gadā pēc trīsarpus gadu ieslodzījuma izciešanas apsūdzības par krāpšanu un uzņēmuma "Yves Rocher" līdzekļu izlaupīšanu.

Alekseja Navaļnija atbalstītāji uzskata, ka šī lieta tika safabricēta, lai izdarītu spiedienu uz opozīcijas līderi un viņu apklusinātu.

Aleksejam šajā lietā tika piespriests nosacīts cietumsods, kas pērn tika pārvērsts reālā cietumsodā. Proti, pērnā gada februārī Navaļnijam tika piespriests divarpus gadu ilgs cietumsods par viņam 2014.gadā piespriestā nosacītā cietumsoda noteikumu šķietamu pārkāpšanu, ārstējoties Vācijā pēc noindēšanas mēģinājuma ar ķīmisko ieroci "Novičok".

Aktuālākās ziņas