Rosina piecu personu grupai uzrādīt apsūdzību par nelikumīga alkohola izplatīšanu dažādās vietās Latvijā

FOTO: Valsts policija

Valsts policija pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par alkoholisko dzērienu nelikumīgu glabāšanu, pārvietošanu un realizāciju lielā apmērā, tādējādi valstij radot kaitējumu vairāk nekā 47 000 eiro apmērā.

Aizdomās par noziedzīgo nodarījumu tika aizturēta piecu personu grupa – divu uzņēmumu, kam alkoholiskie dzērieni piederēja, faktiskais īpašnieks un noziedzīgā nodarījuma organizators, divi organizatora palīgi un divi šoferi, kas alkoholu pārvietoja realizācijai dažādās vietās Latvijā.

Šī gada 21. janvārī kriminālprocess nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.

Kriminālprocess Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldē tika sākts 2020. gada 22. oktobrī pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas par alkoholisko dzērienu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju lielā apmērā organizētā grupā.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka diviem uzņēmumiem piederošie alkoholiskie dzērieni 2020. gada vasarā un rudenī tika izvesti no Latvijā esošas akcīzes un muitas noliktavas, lai tos nogādātu legālās uzglabāšanas vietās Vācijā un Dānijā, taču alkoholiskie dzērieni netika nogādāti preces pavadošajos dokumentos norādītajās vietās un tika pārvesti uz nelikumīgu glabāšanas vietu Latvijā.

Tālāk alkoholiskie dzērieni bez akcīzes markām tika nelikumīgi realizēti Latvijas tirgū dažādās vietās, gan Rīgā, gan ārpus tās.

FOTO: Valsts policija

Turpinot izmeklēšanu, vairākās vietās Latvijas teritorijā tika veiktas sankcionētas kratīšanas, kuru laikā atrasti uz izņemti nelikumīgi glabāti tādi alkoholiskie dzērieni kā degvīns, viskijs un vīns.

Kopumā tika atrastas un izņemtas 11 799 pudeles alkoholisko dzērienu bez Latvijas Republikas akcīzes markām, pēc kurām aprēķināts valstij radītais kaitējums 47 710, 64 eiro apmērā.

Kriminālprocesa laikā noskaidrots, ka nodarījums veikts organizētā grupā, kuras sastāvā darbojās pieci Latvijas valsts piederīgie: 1970. gadā dzimušais iesaistīto firmu faktiskais īpašnieks, kas organizēja un realizēja nodarījumu, divi organizatora palīgi – 1973. un 1978. gadā dzimušas personas un 1964. gadā un 1970. gadā dzimušas personas, kuras alkoholu transportēja.

Aizturot grupas organizatoru, viņam sākotnēji tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, taču vēlāk vīrietis atbrīvots, piemērojot ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli.

FOTO: Valsts policija

Kriminālprocesā visas personas tika atzītas par aizdomās turētām. Par šādu noziedzīgu nodarījumu var tikt piemērota brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Tāpat kriminālprocesa ietvaros tika pieņemti lēmumi par procesu sākšanu piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanai divām juridiskajām personām un uzlikts arests šo juridisko personu mantai.

Šī gada 21. janvārī izmeklēšana kriminālprocesā tika pabeigta un tā nodota Organizētās un citu nozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.

Aktuālākās ziņas