Pārslogoto Covid-19 analīžu punktu pārstāvji aicina iedzīvotājus lieki netestēties

FOTO: Shutterstock

Laboratoriju pārstāvji aicina cilvēkus sekot līdzi izmaiņām noteikumos un lieki nenākt uz Covid-19 testiem, ziņo LTV raidījums "Panorāma".

Pieaugusi saslimstība, vakcinētie grib skaidrību, nevakcinētie – pārslimošanas sertifikātu uz sešiem mēnešiem.

Laboratorija "Bior" saņem pat 7000 zvanu ik dienu. Var testēt katru septīto, jo kapacitāte ir nedaudz virs 1000 paraugiem.

"Bior" pārstāve Ilze Dimante atzina: "Rīgā varam pieņemt pēc 2–3 dienām, Daugavpilī gan ir jāgaida četras, bet Rēzeknē jau tajā pašā dienā var tikt, ja zvana agri."

10 tūkstošus paraugu diennaktī apstrādā "E. Gulbja laboratorijā". Tā atkal strādā bez atpūtas. Laboratorijas projektu vadītāja Džineta Dimante norādīja: "Esam diennakts režīmā un 7 dienas nedēļā, 10 000 testus diennaktī uztaisām; kāpēc tā slodze daudz lielāka, – jo ir pozitīvo īpatsvars. Jo tie aizņem lielāku laiku."

Pozitīvos testus pārbauda atkārtoti. Lai mazinātu rindas, te aicina sekot līdzi noteikumiem. Ja testu nevajag, lūdz netestēties.

Laboratorijas pārstāve norādīja:

"Šobrīd ir Ministru kabineta grozījumi, ka var atgriezties pēc karantīnas bez testa un bez ārsta zīmes. Lūdzu, nezvaniet un nemēģiniet pierakstīties.

Un visiem tiem, kam šis sertifikāts nav tik būtisks, – nu, ja antigēna tests ir pozitīvs, izolējieties, ārstējieties, veseļojieties, nevis mēģiniet to apstiprināt laboratoriski."

Vēl rindas izdotos mazināt, ja vecāki nevestu bērnus uz iztriepju testiem un skolas nāktu pretī – ja visas klases pūļa tests ir pozitīvs, katrs bērns savu siekalu paraugu varētu nodot skolā, ziņo "Panorāma".

Aktuālākās ziņas