P, 26.09.2022.

Eiduks var atgriezties pie komandās, tāpēc kā saņēmis divus negatīvus Covid-19 testus un

LETA
Eiduks var atgriezties pie komandās, tāpēc kā saņēmis divus negatīvus Covid-19 testus un
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 3
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Shutterstock

Slēpošanas treneris Valts Eiduks saņēmis negatīvus Covid-19 testus un atļauju atgriezties komandā, saglabājot tikai kontaktpersonas statusu, bet kamaniņu izlases trenerim Kristapam Mauriņam tika noņemts kontaktpersonas statuss, vietnē "Twitter" informē Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK).

Jau ziņots, ka pēc ierašanās Pekinas olimpisko spēļu mājvietā Latvijas delegācijā konstatēts viens Covid-19 gadījums un vēl četri pārstāvji atzīti par kontaktpersonām.

No sportistiem kontaktpersonas statusā ir Raimo Vīgants, kuram nākamajā svētdienā paredzēts pirmais starts.

Īsi pēc ierašanās Džandzjagou olimpiskajā ciematā tika saņemta ziņa, ka slēpošanas trenerim Eidukam ir pozitīvs Covid-19 tests. Savukārt kontaktpersonu statusā tika atzīti Vīgants, treneri Jānis Puida un Mauriņš, kā arī fizioterapeits Arnis Noveičuks. Visi uzreiz tika izolēti atsevišķās istabiņās vai šim nolūkam paredzētajā ciematā esošajā viesnīcā.

Turpmākās septiņas dienas viņiem Covid-19 testi tiek veikti reizi 12 stundās, ja visi testi ir negatīvi, tiks saņemta atļauja atgriezties ikdienas apritē pie komandas. Saskaņā ar olimpisko spēļu organizatoru rīcības plānu šādos gadījumos kontaktpersonām ar negatīvu Covid-19 nav liegts trenēties, taču distancēšanās jāievēro visu laiku.

96 un 72 stundas pirms lidošanas uz Pekinu katram olimpisko spēļu dalībniekam ir jāveic divi Covid-19 testi un tikai pēc negatīvu testu saņemšanas var doties ceļā. Ierodoties olimpiskajos ciematos, katru dienu Latvija delegācijas dalībniekiem tiek veikti Covid-19 testi, mērīta ķermeņa temperatūra un ik uz soļa viss tiek dezinficēts.

Pekinas olimpiskās spēles norisināsies no 4. līdz 20. februārim.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu