"Spotify" paziņo par plāniem cīņā pret Covid-19 dezinformāciju

LETA
Foto: DADO RUVIC/REUTERS

Mūzikas straumēšanas platforma "Spotify" paziņojusi, ka pievienos brīdinājumu visiem podkāstiem, kuros tiek apspriests Covid-19.

"Spotify" vadītājs Daniels Eks paziņoja, ja jaunais brīdinājums novirzīs lietotājus uz koronavīrusa faktu datu centru.

"Spotify" arī publicēja esošos noteikumus, kas aizliedz dalīties platformā ar nepatiesu informāciju, kas var nodarīt kaitējumu.

Eks "Spotify" mājaslapā paziņoja, ka viņam "kļuvis skaidrs, ka mūsu pienākums ir darīt vairāk, lai nodrošinātu līdzsvaru un piekļuvi plaši pieņemtai informācijai no medicīnas un zinātnes aprindām, kas mūs vada šajā bezprecedenta laikā".

Eks paziņoja, ka "Spotify" svētdien ir publicējis savas vadlīnijas veidotājiem par to, kāds saturs tiek uzskatīts par nepieņemamu. Šos noteikumus "Spotify" izstrādāja kopā ekspertiem un tie tiek regulāri atjaunoti.

Noteikumos teikts, ka satura veidotājiem ir jāizvairās no satura, kas "reklamē bīstami nepatiesu vai bīstami maldinošu medicīnisku informāciju, kas var radīt kaitējumu (..) vai radīt tiešus draudus sabiedrības veselībai".

Tostarp jāizvairās no apgalvojumiem, ka Covid-19 vai citas slimības nav īstas un cilvēku mudināšanas apzināti inficēties ar koronavīrusu, lai veidotu imunitāti.

Saturs, kas pārkāpj noteikumus, var tikt izņemts no platformas un atkārtotu pārkāpumu gadījumā konts var tikt slēgts.

Platforma "Spotify" pēdējā laikā nonākusi ziņu virsrakstos saistībā ar podkāstu autoru Džo Roganu, kura vadītais raidieraksts pērn bija visklausītākais "Spotify". Tomēr Rogans tiek plaši kritizēts par alternatīvi labējo uzskatu paudēju intervēšanu, retoriku pret vakcīnām un sejas aizsargmaskām. Viņš arī mudinājis pret koronavīrusu lietot prettārpu medikamentu ivermektīnu, lai gan pētījumos nav pierādīta tā efektivitāte, bet ir zināms, ka tas var būt bīstams cilvēkiem.

Atbilstoši mediju informācijai "Spotify" 2020.gadā samaksājis 100 miljonus dolāru (89 miljonus eiro) par tiesībām uz podkāstu "The Joe Rogan Experience".

Amerikāņu rokzvaigzne Nīls Jangs pirms nedēļas publiski apsūdzēja "Spotify" "melīgas informācijas izplatīšanā par vakcīnām, potenciāli izraisot to cilvēku nāvi, kas tic dezinformācijai, ko viņi izplata".

Jangs lika platformai izvēlēties starp viņu un Roganu, un "Spotify" atteicās no Janga mūzikas.

Solidarizējoties ar Jangu, arī Kanādas dziedātāja Džonija Mičela paziņoja par "Spotify" boikotu.

Arī Lielbritānijas princis Harijs un viņa dzīvesbiedre amerikāņu aktrise Megana Mārkla pauduši bažas "Spotify" par dezinformāciju, bet turpinās sadarboties ar platformu.

Janvāra sākumā grupa mediķu, zinātnieku un veselības aprūpes nozares speciālistu parakstīja "Spotify" adresētu atklātu vēstuli, kurā pauda bažas par Rogana podkāstiem, kuros apspriests Covid-19.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu