Pk, 19.08.2022.

Iereibis autovadītājs policistiem dod kukuli un tiek pie kriminālprocesa

LETA
Iereibis autovadītājs policistiem dod kukuli un tiek pie kriminālprocesa
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Gleb Usovich/Shutterstock

Ceturtdien, 3. februārī, Madonas novadā iereibis autovadītājs policistiem deva 200 eiro kukuli, lai izvairītos no administratīvās atbildības, informē Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne. Pret vīrieti sākts kriminālprocess.

Ceturtdien ap plkst.15 Madonas novadā, Praulienas pagastā, uz autoceļa Madona - Varakļāni policijas amatpersonas, veicot ikdienas satiksmes uzraudzību, apturēja kādu "Nissan" autovadītāju.

Pēc Vaskānes teiktā, apturot transportlīdzekļa vadītāju, policijas darbiniekiem radās aizdomas, ka vīrietis ir alkohola reibumā. Veicot alkohola koncentrācijas pārbaudi izelpā, aizdomas par alkohola lietošanu apstiprinājās un vīrieša izelpā konstatētas 1,06 promiles. Lai izvairītos no nepatikšanām, vīrietis mēģināja policistiem piedāvāt 200 eiro lielu kukuli. Policisti autovadītāju aizturēja un pret viņu sākts kriminālprocess.

Kā skaidro Vaskāne, par kukuļa piedāvāšanas faktu ir sākts kriminālprocess par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došanu vai piedāvāšanu vai par kukuļa apsolīšanu valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja, kukuļa piedāvātāja vai apsolītāja interesēs.

Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Tāpat Valsts policija atgādina, ka alkohols un jebkāda transportlīdzekļa vadīšana ir pilnīgi nesavienojamas lietas.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu