C, 30.11.2023.

Laikraksts "Bild" publicē iespējamos scenārijus, kā Krievija varētu iebrukt Ukrainā

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 35

Vācijas izdevums "Bild" publicējis sarakstu ar iespējamiem scenārijiem, kā Krievija varētu mēģināt sagrābt augstāko varu Ukrainā, vēsta Latvijas Radio. 

Laikraksts atsaucas uz ārvalstu sniegto izlūkdienestu informāciju. Krievija šo publikāciju sauc par dažādu baumu un sazvērestības teoriju apkopojumu.

5. februārī iespējamos scenārijus publicējis vācu laikraksts "Bild", kur atspoguļota iespējamā varas sagrābšana Ukrainā, kas norisinātos trijos posmos.

"Bild", kas nereti tiek kritizēta par tieksmi uz sensacionalitāti, uzsvēra, ka šī ir tikai viena no varbūtībām.

Atsaucoties uz nenosauktu ārvalstu izlūkdienestu sniegto informāciju, "Bild" apgalvo, ka Krievijas iespējamais uzbrukums varētu notikt jau šomēnes vai vēlākais martā, un tas norisinātos trijos posmos.

Pirmajā posmā pēc Ukrainas drošības spēku likvidēšanas Krievijas armija plānojot ielenkt lielākās pilsētas un nosūtīt uz turieni savus specdienestu darbiniekus.

Galvenais mērķis būtu prokrieviskas vadības izveide, panākot ukraiņu padošanos un kontroles nodošanu okupācijas spēkiem.

Šāda stratēģija esot paredzēta tikai tām pilsētām, kuras nevēlēsies padoties Krievijai mierīgā ceļā.

Nākamais solis pēc pilsētu nonākšanas Maskavas kontrolē varētu būt jaunizveidotās "Tautas radas" jeb fiktīvā parlamenta izveidošana. Tas ļautu izveidot krievu specdienestu izvēlētu marionešu valdību, tādējādi teorētiski parādot šādu darbību demokrātiskumu. Šie pasākumi tiktu pavadīti ar plašu propagandas kampaņu.

Un visbeidzot trešais solis būtu salauzt ukraiņu tautas pretošanos. Izdevuma publiskotajā slepenajā ziņojumā apgalvots, ka Ukrainā varētu izsludināt ārkārtas situāciju un izveidot nometnes īpaši nepakļāvīgajiem ukraiņiem.

Kad ukraiņu pretošanās tiktu salauzta, valdība varētu sarīkot referendumu par Ukrainas pievienošanos Krievijai.

Izdevums apgalvo, ka pašlaik notiekot aktīva ukraiņu politiķu vervēšana un Krievijas patiesais mērķis esot izveidot savienības valsti ar Baltkrieviju un Ukrainu.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 35

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu