Iedzīvotāji, kuri pārslimojuši Covid-19 ārvalstīs, varēs reģistrēt pārslimošanas faktu (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Evija Trifanova/LETA

Turpmāk iedzīvotāji, kuri ir pārslimojuši Covid-19 ārpus Latvijas, varēs reģistrēt infekcijas pārslimošanas faktu, vēršoties ar iesniegumu Nacionālajā veselības dienestā (NVD), pavēstīja NVD pārstāve Evija Štālberga.

Viņa skaidroja, ka reģistrētais pārslimošanas fakts tiks ņemts vērā, aprēķinot primārās vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņu atbilstoši noteiktam algoritmam.

Ārvalstī, tajā skaitā ārpus Eiropas Savienības, pārslimota Covid-19 infekcija tiek reģistrēta Latvijā tad, ja iedzīvotājs ir saņēmis vismaz vienu Eiropas Zāļu aģentūras vai Pasaules Veselības organizācijas atzītas vakcīnas devu pret Covid-19 infekciju, ārvalstīs pārslimota Covid-19 faktu apliecina ar ārvalsts laboratorijā veikta Covid-19 RNS testa rezultātu vai tad, ja iedzīvotājs ir tiesīgs Latvijā saņemt valsts apmaksātu vakcināciju pret Covid-19.

Iesniegumu un laboratorijas testa rezultātu NVD var iesniegt klātienē vai attālināti - pa pastu vai elektroniski.

Iesnieguma, pievienoto dokumentu izskatīšana un Covid-19 pārslimošanas fakta reģistrēšana NVD jāveic līdz vienam mēnesim no iesnieguma saņemšanas brīža.

Tai pat laikā Latvijā reģistrētais Covid-19 pārslimošanas fakts nenodrošinās pārslimošanas sertifikāta izveidi "covid19sertifikats.lv". Tāpat kā līdz šim - pārslimošanas sertifikāts būs jāsaņem valstī, kurā ir notikusi pārslimošana.

Visi Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs saņemtie pārslimošanas sertifikāti, kā arī sertifikāti, kas ir saņemti valstīs, kuras ir pievienojušās ES vienotajai digitālajai vārtejai, ir derīgi izmantošanai Latvijā.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu