FOTO ⟩ Liepājas piekrastē no jūras izskalots Otrā pasaules kara laika torpēdas fragments

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Liepaja/Facebook.com

Pirmdienas, 7. februāra, rītā Liepājas piekrastē no jūras izskalots Otrā pasaules kara laika torpēdas fragments, informē portāls "Liepajniekiem.lv".

Torpēdas fragments no jūras iepretim Dienvidu fortiem izzvejots, sadarbojoties vairākiem dienestiem. Vispirms informāciju par tobrīd vēl neidentificēto metāla priekšmetu saņēmis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests un Liepājas Pašvaldības policija (LPP).

Abu dienestu pārstāvji devušies uz pludmali, kur glābēji briduši jūrā un, izmantojot LPP rīcībā esošās apvidus automašīnas – kravas pikapa "Mitsubishi L200" vinču, izvilkuši apmēram četrus metrus garo torpēdas vidusdaļu krastā.

Valsts policijas ekipāža pieskatīja atradumu, līdz notikuma vietā ieradās JS Mīnu kuģu eskadras Ūdenslīdēju komandas Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas (NMN) nodaļas vīri. Tad torpēda tika iekrauta automašīnā un tālāk tās ceļš veda uz Ūdenslīdēju mācību centru.

"Tas ir brīnums, ka pie šīs ziemas stiprajām vētrām tikai tagad kaut ko tādu jūra izskalo," notikušo komentēja JS NMN vecākais operators Andris Slaidiņš.

"Citus gadus šajā laikā tādi atradumi jau ir bijuši vairāki, un tā kā var redzēt, ka dzinēja daļa no šīs – degvielas daļas – atdalījusies samērā nesen, jo savienojuma vieta ir ļoti svaiga, tad arī to dzinēja daļu varam drīzumā gaidīt izskalotu kaut kur šajā pašā apkaimē," sprieda JS pārstāvis.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu