C, 11.08.2022.

Kaspars Daugaviņš priecājas, ka Olimpiādē mači notiks uz mazajiem laukumiem

LETA
Kaspars Daugaviņš priecājas, ka Olimpiādē mači notiks uz mazajiem laukumiem
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Kaspars Daugaviņš
Kaspars Daugaviņš Foto: Paula Čurkste/LETA

Latvijas izlases ilggadējais uzbrucējs Kaspars Daugaviņš sarunā ar ziņu aģentūru LETA norādīja, ka priecājas par iespēju olimpiskā turnīra mačus aizvadīt uz mazā laukuma.

Pekinas olimpisko spēļu turnīrs norisināsies uz 60x26 metru laukumiem, kas ir par četriem metriem šaurāki nekā tā dēvētie Eiropas laukumi. Daugaviņš šosezon spēlē Šveicē, kur laukumi ir krietni lielāki, tāpēc pirms olimpiskā turnīra vēl jāpierod mazajam izmēram.

"Man jau patīk mazie laukumi, vienmēr par tiem esmu fanojis. Ar 100 kilogramiem stūros vieglāk cīnīties pret lielajiem čaļiem, taču tajā pat laikā nedaudz pazūd ātrums. Gadiem spēlējot Ziemeļamerikā, vienmēr patikuši šie laukumi, tāpat jutos labi, kad KHL pamazām sāka pāriet uz tādiem izmēriem," stāstīja Daugaviņš.

Pirms pievienošanās izlasei Rīgā Daugaviņš paguva aizvadīt vienu maču Šveices čempionātā, bet pirms tam izlaida piecas spēles. Nepilnu četru nedēļu laikā viņš piedalījies tikai vienā oficiālajā spēlē, savukārt Pekinā tika aizvadīts treniņmačs ar Dāniju.

"Varbūt nebija trakā drūzmēšanās pie vārtiem pēc metieniem. Tomēr tā ir tikai treniņspēle dažas dienas pirms turnīra un nevienam negribās dabūt lieku traumu. Spēlējām diezgan agresīvi un gājām kauls kaulā, taču nebija tādas spēles, kas robežotos ar noraidījumu. Tur neviens neplēsa iekšā no visa spēka," par aizvadīto maču stāstīja Daugaviņš.

Janvāri hokejists Šveicē bija inficējies ar Covid-19 un pavadīja noteikto laiku pašizolācijā, bet pēc tam viņam ļāva atgriezties treniņos.

"Kādu nedēļu pēc atgriešanās treniņos joprojām biju pozitīvs, taču nebiju infekciozs. Tāpat bija jāizpilda piecu dienu atgriešanās protokols, kā to paredz Šveices čempionāta noteikumi," teica Daugaviņš.

Protokols paredzēja, ka sportistam pirms atgriešanās spēlēs jāveic sirds izmeklējumi un jānodod analīzes.

"Visi rādītāji bija labi, taču man arī nebija nekādu simptomu. Pats to uzzināju tikai tad, kad taisīju paštestu un biju diezgan lielā šokā. Fiziski jūtos labi," atzīmēja Daugaviņš.

Rīgā veiktie oficiālo testu rezultāti bija negatīvi un viņš saņēma zaļo gaismu lidošanai uz Pekinu, taču arī olimpisko spēļu norises vietā radās nelielas aizķeršanās.

"Daudziem, kuri pēdējā mēneša laikā bija pozitīvi, lidostā veiktajos testos parādījās vīrusa klātbūtne. Tur diezgan drastiski veica pārbaudes. Pēc ierašanās ciematā, kur sākumā nevarēju pamest istabu, divos nākamajos testos rezultāti bija negatīvi un mani izlaida ārā," stāstīja Daugaviņš.

Latvijas izlase olimpisko spēļu turnīru atklās 10.februārī, kad tiksies ar Zviedriju, dienu vēlāk spēkosies ar Somiju, bet 13.februārī aizvadīs cīņu ar Slovākiju.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu