Pekinas olimpisko spēļu hokeja turnīrā ASV negaidīti pārspēj Kanādu

ASV hokeja izlase sestdien Pekinas olimpisko spēļu vīriešu hokeja turnīrā izcīnīja otro uzvaru, pārspējot Kanādu ar 4:2 (2:1, 1:1, 1:0).

Spēles otrajā minūtē pirmos vārtus guva kanādieši, ripu vārtos raidot Metam Robinsonam, taču jau pēc minūtes un desmit sekundēm neizšķirtu panāca Endijs Mīle.

Tuvojoties pirmās trešdaļas pēdējai minūtei, ASV hokejistus pirmo reizi vadībā izvirzīja Bens Meierss.

Īsi pēc otrās trešdaļas sākuma divu vārtu pārsvaru ASV nodrošināja Brendans Brisons, tomēr pēc desmit minūtēm, spēlējot mazākumā, vienus vārtus kanādiešiem atguva Korbans Naits.

Noslēdzošajā trešdaļā spēles 47.minūtē 4:2 ASV labā panāca Kenijs Agostino. Kanādieši trešdaļas gaitā tika pie diviem vairākumiem, taču nespēja tos izmantot, lai gūtu vārtus.

Kanādas vārtus sargāja Edvards Paskāle, kurš atvairīja 23 pretinieku metienus, tikmēr ASV vārtsargs Strauss Mens tika galā ar 35 metieniem.

Sestdien vēl Vācija spēkosies ar mājinieci Ķīnu, Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) hokejisti stāsies pretī Čehijai, bet Šveice tiksies ar Dāniju.

2018.gada olimpiskajās spēlēs vīriešu hokeja turnīrā triumfēja ROC komanda, sudrabs tika Vācijai, bet bronzas godalgas izcīnīja kanādieši.

Pekinas olimpiskās spēles notiks no 4. līdz 20.februārim.