"Viņam bija vēl daudz sapņu un cerību." Vaira Vīķe-Freiberga velta atvadu vārdus Mārtiņam Rītiņam

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Mārtiņš Rītiņš.
Mārtiņš Rītiņš. Foto: Zane Bitere/LETA

11. februāra rītā pēc garas cīņas ar Covid-19 mūžībā devās tautā iemīļotais šefpavārs Mārtiņš Rītiņš. Viņa brīnišķīgo personību un spilgto dzīvi piemin arī eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga, daloties ar atvadu vārdiem. 

Eksprezidente sociālo tīklu vietnē "Facebook" vēsta: "Izsakām dziļāko līdzjūtību Mārtiņa Rītiņa abiem brāļiem, viņa tuvajiem cilvēkiem un kuplajam draugu pulkam.

Mārtiņš bija apdāvināta un sarežģīta personība, kas kontaktos ar citiem vienmēr centās rādīt dzirkstošu un saulainu omu, paturēt smaidu un bārstīt jokus un asprātības.

Pats par saviem pārdzīvojumiem un sirds sāpēm viņš mēdza runāt atturīgi, vienmēr cenzdamies izcelt kaut ko skaistu un pievilcīgu savā dzīvē un apkārtnē."

Vaira Vīķe-Freiberga atminas, ka savas prezidentūras laikā uzticēja Rītiņam atbildību par oficiālajām valsts vakariņām.

"Viņš ar savu profesionālismu, izdomu un labo gaumes izjūtu nekad mani nepievīla. Mūsu attiecības turpinājās pēc manas prezidentūras beigām,

un Mārtiņš ik pa laikam turpināja gādāt par manu viesu uzņemšanu ar izcilas kvalitātes maltītēm, gan formālos, gan neformālos apstākļos," uzsver eksprezidente. 

Ierakstā sociālajos tīklos Vaira Vīķe-Freiberga norāda, ka visai viņas ģimenei atmiņā paliks vienmēr aizraujošās viesošanās viņa skaistajā Baltezera mājā.

"Kā vissirsnīgāko draudzības apliecinājumu tomēr uzskatu to, ka Mārtiņš ar saviem brīnišķīgajiem palīgiem izvēlējās savu vārda dienu svinēt pie mums, kopā ar manu vīru Imantu, mūsu meitu Indru, dēlu Kārli un viņu ģimenēm.

Gluži tāpat viņš kopā ar mums mēdza svinēt manu dzimšanas dienu. Man ir prieks, ka pēdējo reizi draudzības pusdienās tikāmies tieši viņa biogrāfijas grāmatas atvēršanas dienā. Todien varēju redzēt, ka Mārtiņš jutās rēķinus ar šo sauli nokārtojis.

Viņam bija vēl daudz sapņu un cerību, bet viņš pats juta, ka ar viņa veselību vairs nav labi. Mārtiņš bija labs cilvēks, īsts sirds cilvēks. Viņš un viņa draudzība visai mūsu ģimenei ļoti, ļoti pietrūks," raksta eksprezidente. 

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu