Pasečņiks pret Kuruca vienību realizē 10 no 11 divpunktu metieniem

Anžejs Pasečņiks
Anžejs Pasečņiks Foto: FIBA.com

Latvijas basketbolists Anžejs Pasečņiks svētdien guva 24 punktus, viņa un Daira Bertāna pārstāvētās Seviljas "Real Betis" komandas zaudējumā izbraukumā Artūra Kuruca pārstāvētajai Vitorijas "Bitci Baskonia" Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlē.

Seviljas basketbolisti viesos ar 72:93 (17:22, 15:24, 24:20, 16:27) piekāpās "Bitci Baskonia" vienībai.

Pasečņiks spēlēja 18 minūtes un 21 sekundi, kuras laikā grozā raidīja desmit no 11 divpunktu metieniem un četrus no pieciem soda metieniem. Viņa kontā bija arī četras atlēkušās bumbas, viena personiskā piezīme, kā arī +/- rādītājs -5 un komandā labākais efektivitātes koeficients 29.

Bertāns spēlēja 23 minūtes un 29 sekundes, pie punktiem netiekot. Viņš grozam garām raidīja vienīgo divpunktu un divus trīspunktu metienus. Tāpat rūjienietis divreiz kļūdījās, četrreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu pārkāpumu pretiniekam, kā arī tika pie otra labākā komandā +/- rādītāja -2 un sliktākā efektivitātes koeficienta spēlē -8.

Pretinieku rindās Kurucs guva sešus punktus, 23 minūtēs un 31 sekundē laukumā grozā raidīja divus no trim tālmetieniem. Viņa kontā bija arī divas atlēkušās bumbas, četras rezultatīvas piespēles, divas kļūdas, divas personiskās piezīmes, viena izprovocēta piezīme pretiniekam, kā arī spēlē labākais +/- rādītājs +28 un efektivitātes koeficients astoņi.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 27 punktiem, septiņām atlēkušajām bumbām un piecām rezultatīvām piespēlēm bija Simone Fontekio, bet Seviljas komandā 24 punktus sakrāja arī Džeikobs Vailijs.

Citā svētdienas mačā Fuenlavradas "Urbas" viesos bez Rodija Mačohas pieteikumā ar 60:79 (14:17, 15:16, 19:28, 12:18) piekāpās "Gran Canaria".

Vēl viena svētdien paredzētā spēle starp Rinalda Mālmaņa pārstāvēto Mursijas UCAM un Ronalda Šmita "Barcelona" pārcelta uz vēlāku laiku Covid-19 ierobežojumu dēļ.

Sestdien Mārča Šteinberga pārstāvētā Manrezas "Baxi" savā laukumā ar 94:73 (17:15, 23:10, 26:25, 28:23) pārspēja Saragosas "Casademont".

Šteinbergs trijās minūtēs un 43 sekundēs guva trīs punktus, realizējot vienu no diviem tālmetieniem. Viņa kontā arī viena izprovocēta piezīme pretiniekam, kā arī +/- rādītājs -2 un efektivitātes koeficients nulle.

Citā sestdienas spēlē Badalonas "Joventut" bez Kriša Helmaņa pieteikumā mājās ar 58:74 (15:13, 14:14, 12:22, 17:25) piekāpās Tenerifes "Lenovo".

Rolanda Šmita pārstāvētai "Barcelona" klubs ar 14 uzvarām 17 spēlēs ieņem otro vietu turnīra tabulā, trešā ir Mārča Šteinberga pārstāvētā Manrezas "Baxi" ar 14 uzvarām 21 spēlē, sestā ir Kriša Helmaņa pārstāvētā Badalonas "Joventut" ar 11 panākumiem 19 mačos, Artūra Kuruca pārstāvētā Vitorijas "Bitci Baskonia" vienība ar 11 panākumiem 20 dueļos ir septītā, kamēr Rinalda Mālmaņa pārstāvētā Mursijas UCAM ar desmit uzvarām 18 cīņās ieņem astoto pozīciju. Rodija Mačohas pārstāvētā Fuenlavradas "Urbas" ar septiņiem panākumiem 19 spēlēs ir 15., bet "Real Betis" ar piecām uzvarām 19 mačos ir priekšpēdējā vietā 18 komandu konkurencē.

Iepriekšējā sezonā par Spānijas čempionu kļuva Rolands Šmits un "Barcelona", kas finālsērijā ar 2-0 pieveica Madrides "Real".