"Šis gadījums slikti atspoguļo cīņu pret dopingu Krievijā." WADA komentē Vaļijevas dopinga skandālu (1)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) nākusi klajā ar komentāriem par dopinga skandālā ierautās Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) daiļslidotājas Kamilas Vaļijevas situāciju.

Krievijas sportisti bieži tikuši ierauti dažādos dopinga skandālos, manipulācijās ar analīzēm. Šī iemesla dēļ Krievija saņēma starptautisku diskvalifikāciju un Pekinas olimpiskajās spēlēs, kā arī citos lielajos sporta forumos, tai aizliegts piedalīties kā Krievijai.

Šajās ziemas olimpiskajās spēlēs Krievijas sportisti startē kā Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) pārstāvji.

15 gadus vecā Vaļijeva spēļu laikā Pekinā tika ierauta dopinga skandālā. Sportiste WADA skaidroja, ka aizliegtā viela trimetazidīns viņas organismā nonāca, kad viņa netīšām padzērusies no tās pašas glāzes, kurā bijuši vectēva sirds medikamenti.

"Šis gadījums slikti atspoguļo cīņu pret dopingu Krievijā. WADA ir jautājumi par to, kā Krievijas antidopinga aģentūra RUSADA risina šo lietu," teiks WADA paziņojumā.

Sporta Arbitrāžas tiesas (CAS) pirmdien nolēma, ka Vaļijeva var turpināt dalību Pekinas olimpiskajās spēlēs, lēmumu pamatojot ar "īpašiem apstākļiem", tostarp ņemts vērā, ka KOK sportiste ir "aizstāvamā persona" - proti, nepilngadīga.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu