Pauls Jonass jau šajā nedēļas nogalē sāks pasaules čempionāta sezonu MXGP klasē

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Pauls Jonass
Pauls Jonass Foto: Publicitātes foto

Jau šajā nedēļas nogalē "Matterley Basin" trasē Vinčesteras apkaimē, Lielbritānijā ceturto sezonu FIM pasaules čempionātā motokrosā prestižajā MXGP klasē sāks vadošais Latvijas braucējs Pauls Jonass.

Sagatavošanas procesā sportists savainojis roku un sezonas pirmajam startam nav gatavs uz 100%, taču uzstādījums paliek tas pats - būt pēc iespējas tuvāk goda pjedestālam.

"Ziemas periodā Pauls labi pastrādāja ar fizisko, bet, kad sāka braukt ar moci, parādījās problēma ar rokas locītavu. Attiecīgi pēdējās trīs nedēļas ar motociklu viņš nav braucis, līdz ar to gatavība šim posmam var nebūt uz visiem 100%," skaidroja Latvijas Motosporta federācijas (LAMSF) motokrosa komisijas vadītājs Kristers Serģis.

Sakarā ar savainojumu Pauls Jonass nav piedalījies nevienā no treniņsacensībām un arī fiziskie treniņi ir bijuši saudzējošā režīmā. “Baigos brīnumus no Paula pirmajā posmā prasīt nebūtu prātīgi. Viņš centīsies braukt, lai redzētu, kā tā roka jutīsies šajā slodzē,” piebilda Serģis.

Kā apliecināja LAMSF pārstāvis, trauma ir pavisam svaiga, parādījās jau pašā pirmsezonas gatavošanās procesa sākumā, braucot ar motociklu.

Serģis piebilda, ka šis nav cerīgākais sezonas sākums, taču uzstādījumi paliek tie paši - katrā posmā būt pēc iespējas tuvāk pjedestālam un veiksmes gadījumā kāpt uz tā.

Latvijas motokrosists Pauls Jonass 2022. gada pasaules čempionātā motokrosā MXGP klasē atkal pārstāvēs "Standing Construct Husqvarna Factory Racing" komandu un pēc gada pauzes no "GasGas" motocikla pārsēdies uz "Husqvarna" braucamā.

Tāpat šajā nedēļas nogalē vienlaikus startēs arī Eiropas čempionāts MX125 klasē, kurā pie starta barjeras stāsies Latvijas vadošie šīs klases braucēji brāļi Kārlis Alberts un Jānis Mārtiņš Reišuļi, kā arī Markuss Ozoliņš un Uldis Freibergs.

Kārlis Alberts Reišulis (SK "Elkšņi") pagājušajā gadā, lai arī Eiropas čempionāta 1.posmā krita un guva savainojumu, aizvadīja ļoti veiksmīgu čempionāta noslēgumu, sezonas kopvērtējumā izcīnot 7. vietu. K. Reišuļa iepriekšējās sezonas sniegums liek domāt, ka viņš šosezon MX125 klasē varētu būt viens no līderiem. Sportists turpinās pārstāvēt "MJC Yamaha" rūpnīcas komandu, turklāt viens no konkurentiem trasē būs paša brālis Jānis Mārtiņš Reišulis (KTM Motofavorīts), kuram šī būs pirmā pilnā sezona 125 cc klasē. Iepriekšējo gadu Jānis Mārtiņš brauca MX85 klasē un tikai sezonas izskaņā trīs sacensībās brauca 125 cc klasē.

"Sagatavošanās sezonai mums sākās jau 21. janvārī, aizbraucot uz Spāniju. Kārlis bija tieši pēc traumas, jo decembrī viņš iedzīvojās atslēgas kaula lūzumā un bija nepieciešama operācija. Ja Kārlis pamazām atgūstas un vēl labāko sniegumu nerāda, tad Jānis šobrīd ir ļoti labā formā. Jebkurā gadījumā abi gatavi cīnīties," apgalvo brāļu Reišuļu tēvs Kaspars Reišulis, kurš kopā ar dēliem kopš 11. februāra atrodas Nīderlandē.

Kārļa Reišuļa uzdevums šobrīd ir pilnībā sadziedēt traumu un tad jācīnās par Eiropas čempionāta goda pjedestālu, taču Jānim Reišulim, kā saka viņa tēvs, nekas nav jāpierāda, viņa galvenais uzstādījums ir uzkrāt pieredzi, taču, zinot Reišuli jaunāko, viņš var pamatīgi sašūpot MX125 klasi.

"Kārļa treneris apgalvo, ka puikam vajadzētu nobraukt vismaz divas sacensības, lai viņš būtu tādā kondīcijā kā iepriekšējā sezonā, jo pašreiz Jānis ir ātrāks par Kārli vai brauc vienādi. Spānijā bija treniņbraucieni, Katalonijas kauss, tur Kārlis ar Jāni savā starpā kapājās par pirmo un otro vietu līdz pat finišam. Lielais ar pieredzi varēja piesegties un uzvarēt, bet tā mazais bija ātrāks," atklāja K.Reišulis.

Plecu pie pleca ar brāļiem Reišuļiem šajā Eiropas čempionātā brauks leģendārā Laura Freiberga dēls Uldis Freibergs (F.F.F. motoklubs), kas pērn Latvijas čempionātā izcīnīja 2.vietu, kā arī no 85 cc klases pārnākušais Markuss Ozoliņš (K.Serģa motoklubs).

"Nekādas lielās ekspektācijas ne par gaidāmo posmu, ne par sezonu mums pagaidām nav. Esam atbraukuši šeit, lai redzētu kādā līmenī esam. Labi, ka pirmais posms ir tik ātri un nākamais pēc samērā ilgas pauzes, kuras laikā daudzas lietas varēsim pamainīt uz nākošo posmu," skaidroja Ozoliņa treneris Dāvis Ivanovs, kurš atklāja, ka lielāko daļu sagatavošanās posma atradās Latvijā un divas nedēļas pavadīja treniņnometnē Spānijā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu