Biatlona masu startā triumfē Francijas sportiste Braisā-Bušē

Žistīne Braisā-Bušē
Žistīne Braisā-Bušē Foto: AFP/SCANPIX

Piektdien, 18. februārī, par olimpisko čempioni biatlona sacensībās ar masu startu kļuva Francijas sportiste Žistīne Braisā-Bušē.

Braisā-Bušē, kura pieļāva divas kļūdas pirmajā šaušanā un pa vienai otrajā un ceturtajā, finišu sasniedza 40 minūtēs un 18 sekundēs.

Sudrabu izcīnīja norvēģiete Tīrila Ekhofa, pieļaujot pa divām kļūdām pēdējās divās šaušanās un finišā atpaliekot 15,3 sekundes no francūzietes. Tikmēr trešo vietu ieņēma vēl viena Norvēģijas biatloniste Marte Ulsbū Reiselanna, kura tāpat divas reizes kļūdījās pēdējās divās šaušanās, zaudējot 34,9 sekundes Francijas biatlonistei.

Pēc pirmajām divām šaušanām līdere bija Ekhofa, pēc trešās vadību pārņēma Reiselanna, taču veiksmīgas pēdējās divas šaušanas francūzietei ļāva izvirzīties vadībā pēc noslēdzošās ugunslīnijas.

Phjončhanas olimpiskajās spēlēs masu startā uzvaru svinēja Slovākijas biatloniste Anastasija Kuzmina, kamēr sudrabu izcīnīja baltkrieviete Darja Domračova, bet bronzu guva Ekhofa.

Masu starta distancei nekvalificējās Latvijas biatloniste Baiba Bendika, taču svētdien viņa piedalīsies distanču slēpošanas 30 kilometru individuālajās sacensībās.

Pekinas olimpiskās spēles notiks no 4. līdz 20.februārim.