Sv, 27.11.2022.

FOTO ⟩ Apvienotajā Karalistē plosās spēcīga vētra "Jūnisa". Mudina miljoniem iedzīvotāju palikt mājās

Apollo.lv
Apvienotajā Karalistē plosās spēcīga vētra "Jūnisa". Mudina miljoniem iedzīvotāju palikt mājās
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: AFP/SCANPIX

Piektdien, 18. februārī, tuvojoties vētrai "Jūnisa", Velsā, Apvienotajā Karalistē, tika apturēti visi vilcienu pakalpojumi un slēgtas lielākā daļa skolu. Miljoniem iedzīvotāju tika mudināti palikt mājās, vēsta ziņu medijs "Euronews".

Lielbritānijas meteoroloģiskā aģentūra gandrīz visā Apvienotajā Karalistē ir izsludinājusi sarkano brīdinājumu Anglijas dienvidrietumos un Velsas dienvidos, kā arī Londonā.

Meteoroloģiskā aģentūra brīdina par ārkārtīgi spēcīgu vēju, kas var sasniegt līdz pat 144 kilometriem stundā. Aģentūra norāda - ir sagaidāms, ka var lidot atkritumi, apdraudot cilvēku dzīvību, nodarot bojājumus ēkām, mājām un elektropārvades līnijām.

Foto: Apvienotajā Karalistē plosās spēcīga vētra "Jūnisa". Miljoniem iedzīvotāju mudina palikt mājās

"Jūnisa" pašreiz virzās pāri Atlantijas okeānam un Lielbritāniju, domājams, sasniegs piektdien, izraisot bīstamus apstākļus un nodarot postījumus, brīdināja valsts meteoroloģijas dienests.

Arī Īrijas meteoroloģijas dienests izsludinājis brīdinājumu par tuvojošos vētru, norādot, ka gaidāmi spēcīgi un postoši vēji un piekrastē iespējami plūdi.

"Jūnisa" seko vētrai "Dadlijs", kas trešdien izraisīja transporta traucējumus Lielbritānijā, bet nenodarīja plašus postījumus.

Lielbritānijas valdība ir sasaukusi ārkārtas komitejas "Cobra" sanāksmi, lai apspriestu abas vētras un reakciju uz tām.

Lielbritānijas meteoroloģijas dienests brīdināja, ka "Jūnisa" var noraut mājām jumtus, izgāzt kokus ar saknēm un pārraut elektrolīnijas. Vissliktākos laikapstākļus dienests prognozē Anglijas dienvidrietumos.

Visticamāk, vētras dēļ tiks slēgti arī ceļi, dzelzceļa līnijas un tilti, izraisot autobusu, vilcienu un prāmju satiksmes traucējumus. Traucēta, visticamāk, tiks arī aviosatiksme.

Sarkanais brīdinājums par bīstamiem laikapstākļiem ir spēkā Kornvolā, Anglijas dienvidrietumu piekrastē un Velsas dienvidos.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu