Maskavas tiesa aizmuguriski Navaļnija brālim nosacīto cietumsodu nomainījusi pret reālu

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Inked Pixels/Shutterstock

Maskavas tiesa piektdien, 18. februārī, aizmuguriski ieslodzījumā esošā opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija brālim Oļegam nosacīto viena gada cietumsodu par cīņā ar pandēmiju ieviesto noteikumu pārkāpšanu nomainījusi pret reālu.

Oļegs Navaļnijs, kura atrašanās vieta nav zināma, pērn no janvāra līdz aprīlim atradās mājas arestā. Viņam augustā tika piespriests gadu ilgs nosacīts sods par cīņā ar pandēmiju ieviesto noteikumu pārkāpšanu.

Šīs apsūdzības viņam tika izvirzītas pēc tam, kad viņš Maskavā piedalījās protestos pret brāļa apcietināšanu.

Krievijas Federālais Ieslodzījumu vietu dienests pieprasīja piemērot Oļegam Navaļnijam reālu cietumsodu nosacītā soda vietā, jo viņš pagājušā gada 4. septembrī nopircis biļeti uz Kipru un dienestam nav dati par viņa atgriešanos.

Saskaņā ar nosacītā cietumsoda nosacījumiem, viņam nebija tiesību manīt dzīvesvietu, neinformējot par to sodu izpildes inspekciju, un regulāri bija jāreģistrējas inspekcijā. Pagājušajā mēnesī viņš tika izsludināts meklēšanā.

38 gadus vecais Oļegs Navaļnijs iznāca no cietuma 2018. gadā pēc trīsarpus gadu ieslodzījuma izciešanas apsūdzības par krāpšanu un uzņēmuma "Yves Rocher" līdzekļu izlaupīšanu.

Alekseja Navaļnija atbalstītāji uzskata, ka šī lieta tika safabricēta, lai izdarītu spiedienu uz opozīcijas līderi un viņu apklusinātu.

Aleksejam šajā lietā tika piespriests nosacīts cietumsods, kas pērn tika pārvērsts reālā cietumsodā. Proti, pērnā gada februārī Navaļnijam tika piespriests divarpus gadu ilgs cietumsods par viņam 2014. gadā piespriestā nosacītā cietumsoda noteikumu šķietamu pārkāpšanu, ārstējoties Vācijā pēc noindēšanas mēģinājuma ar ķīmisko ieroci "Novičok".

Aktuālākās ziņas