FOTO ⟩ Slovākijas hokejisti izcīna bronzu Pekinas olimpiskajās spēlēs

Slovākijas hokeja izlase
Slovākijas hokeja izlase Foto: Reuters/ScanPix

Bronzas medaļu hokejā Pekinas olimpiskajās spēlēs sestdien, 19. februārī, pārliecinoši izcīnīja Slovākijas izlase.

Slovākija spēlē par bronzas medaļu ar rezultātu 4:0 (0:0, 2:0, 2:0) uzvarēja Zviedrijas hokejistus.

Otrā perioda ceturtajā minūtē Zviedrijas vārtus atslēdza olimpiskā apakšgrupu turnīra labākais vārtu guvējs 17 gadus vecais Jurajs Slafkovskis. Perioda vidū vairākumā divu vārtu pārsvaru Slovākijai panāca Samuels Takačs.

Pusotru minūti līdz spēles beigām, kad Zviedrijas izlase vārtsargu bija nomainījusi pret sesto laukuma spēlētāju, Slafkovskis raidīja ripu tukšos pretinieku vārtos. 20 sekundes vēlāk vēlreiz tukšos Zviedrijas izlases vārtos ripu ieraidīja Pavols Regenda.

Slovāki pa Zviedrijas izlases vārtiem izdarīja 43 metienus, kamēr zviedri atbildēja ar 28 metieniem.

Jau vēstīts, ka pusfinālā Slovākija ar 0:2 (0:1, 0:0, 0:1) atzina Somijas hokejistu pārākumu.

C apakšgrupā Slovākija izcīnīja vienu uzvaru trīs spēlēs, ar 5:2 pārspējot Latviju. Apakšgrupā slovāki ieņēma trešo vietu. Cīņā par ceturtdaļfinālu Slovākija ar rezultātu 4:0 uzvarēja Vācijas hokejistus, bet pēc tam ar rezultātu 3:2 pēcspēles metienu sērijā guva panākumu pār ASV.

Zviedrija pusfinālā metienu sērijā uzvarētāja noskaidrošanai piekāpās Krievijas Olimpiskās komitejas hokejistiem ar rezultātu 1:2 (0:0, 0:1, 1:0, 0:0, 0:1).

Zviedrija C apakšgrupas trīs spēlēs sakrāja septiņus punktus un ierindojās otrajā vietā, un tā automātiski iekļuva ceturtdaļfinālā kā labākā otrās vietas ieguvēja. Ceturtdaļfinālā Zviedrijas hokejisti ar rezultātu 2:0 (0:0, 0:0, 2:0) pārspēja Kanādas izlasi.

Svētdien olimpiskais čempions tiks noskaidrots Somijas un KOK cīņā.

2018. gada olimpiskajās spēlēs vīriešu hokeja turnīrā triumfēja KOK komanda, sudrabs tika Vācijai, bet bronzas godalgas izcīnīja kanādieši.

Olimpiskās spēles Pekinā norisinās no 4. līdz 20. februārim.