T, 30.11.2022.

No plūdu skartās teritorijas Ķekavas novadā glābēji ar laivu pārvietojuši divus cilvēkus un divus suņus

LETA
No plūdu skartās teritorijas Ķekavas novadā glābēji ar laivu pārvietojuši divus cilvēkus un divus suņus
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Pavasara palu laikā no krastiem izgājusi Misas upe, applūdinot ceļus, dārzus un māju pagalmus Dzērumos, Ķekavas novadā.
Pavasara palu laikā no krastiem izgājusi Misas upe, applūdinot ceļus, dārzus un māju pagalmus Dzērumos, Ķekavas novadā. Foto: Evija Trifanova/LETA

Plūdu skartajos Ķekavas novada Dzērumos glābēji pirmdien, 21. februārī, ar laivu pārvietojuši divus cilvēkus un divus suņus, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Agrita Vītola.

Izsaukums pēc palīdzības tika saņemts plkst. 14.36. Misas upei appludinot tuvējo teritoriju, iedzīvotājiem nebija iespējams pārvietoties ierastajā veidā, tāpēc glābēji nāca palīgā ar laivu.

VUGD atgādina, ka nonākot šādā situācijā, vēlams saglabāt mieru, rīkoties pārliecināti un operatīvi. Gadījumos, kad sākušies plūdi un nav iespējams evakuēties, iedzīvotājiem ir jāzvana glābšanas dienestam pa tālruni 112.

Kamēr glābēji vēl ir ceļā, jāpārvietojas uz ēkas augšējiem stāviem vai jumtu. Ja plūdi sākušies naktī, jāizmanto gaismas signāls, lai glābējiem signalizētu par savu atrašanās vietu.

Foto: No krastiem izgājusi Misas upe

Vairāk informācijas un padomu par sagatavošanos un rīcību plūdu apdraudējuma gadījumā var atrast VUGD interneta mājaslapā vugd.gov.lv.

Jau ziņots, ka daudzviet Latvijā otrdien turpinās ūdens līmeņa pakāpeniska paaugstināšanās, daļā Kurzemes un Zemgales upju ūdens sasniedzis augstāko atzīmi pēdējos desmit un vairāk gados, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Misā pie Lielveisiem ūdens līmenis pakāpies līdz 3,25 metriem virs novērojumu stacijas nulles punkta, kas ir augstākais ūdens līmenis Misas upē kopš 2010. gada aprīļa, kad tas sasniedza 3,39 metrus.

Arī citās upēs Lielupes baseinā ūdens līmenis galvenokārt pakāpies līdz augstākajai atzīmei šajā ziemā, kas daudzos gadījumos ir arī lielākais ūdens līmenis pēdējos gados.

Lielupē pie Mežotnes ūdens līmenis nav tik augsts kā februāra pirmajā pusē novērotais maksimums, kas bija saistīts ar ledus sastrēgumu, bet citviet Lielupē ūdens ir šīs ziemas augstākajā līmenī vai tuvu tam.

Ventas augštecē ūdens līmenis par 30 centimetriem pārsniedzis 2010.gada pavasara palu rekordu, bet Ventas lejtecē tas par aptuveni pusotru metru atpaliek no šī rekorda. Kuldīgā ūdens līmenis ir tik augsts, ka Ventas rumba gandrīz nav redzama.

Arī Bārtā ūdens līmenis pacēlies līdz šīs ziemas augstākajai atzīmi, kas par aptuveni 60 centimetriem atpaliek no 2010. gada lielo palu rekorda.

Durbē pie Cīravas un Rīvā pie Pieviķiem ūdens līmenis ir mazliet zem šā gada janvāra beigās un februāra pirmajā pusē reģistrētā maksimuma.

Užavas krastos jau trešo reizi šoziem izsludināts oranžās pakāpes brīdinājums par plašu teritoriju applūšanu, un pašreizējais ūdens līmenis par septiņiem centimetriem pārsniedz 10. februārī sasniegto rekordu.

Usmas ezera līmenis pakāpies piecus centimetrus virs 2012.gada janvāra rekorda.

Augsts ūdens līmenis ir arī Vidzemes un Latgales upēs, bet tas pārsvarā nepārsniedz pēdējos gados novērotos maksimumus.

Februāra beigās Latvijā būs maz nokrišņu un gaisa temperatūra naktīs bieži noslīdēs zem nulles, tādēļ ūdens līmenis sāks pazemināties, prognozē sinoptiķi.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu