S, 10.12.2022.

Humānu apsvērumu dēļ četriem cilvēkiem ļauta Baltkrievijas-Latvijas robežas šķērsošana

LETA
Humānu apsvērumu dēļ četriem cilvēkiem ļauta Baltkrievijas-Latvijas robežas šķērsošana
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Dzeloņstiepļu žogs uz Latvijas-Baltkrievijas robežas.
Dzeloņstiepļu žogs uz Latvijas-Baltkrievijas robežas. Foto: Ivars Soikāns/LETA

Robežsardze pirmdien, 21. februārī, novērsusi 14 cilvēku mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Baltkrievijas-Latvijas robežu, savukārt četriem cilvēkiem humānu apsvērumu dēļ netika liegta robežas šķērsošana, aģentūru LETA informēja Valsts robežsardzē.

Minētie četri cilvēki aizturēti par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu.

Kopš pagājušā gada 10. augusta, kad pierobežā tika izsludināta ārkārtējā situācija, kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 6244 cilvēki.

Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas humānu apsvērumu dēļ valsts robežas šķērsošana nav liegta 140 cilvēkiem, savukārt kopumā pērn un šogad aizturēti 492 valsts robežu nelikumīgi šķērsojuši trešo valstu pilsoņi.

Ņemot vērā pastiprinātu nelegālās imigrācijas spiedienu, Latvijas valdība Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpilī izsludinājusi ārkārtējo situāciju. Vasarā valdība to izsludināja pērn no 11. augusta un patlaban tā pagarināta līdz šī gada 10. maijam.

Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros kopš pagājušā gada pavasara notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas iesūtīt tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

Kopš pagājušā gada 13.decembra vērojams paaugstināts migrantu spiediens uz Latvijas robežu.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu