Sv, 4.12.2022.

FOTO ⟩ Uzvaras parkā piemineklis apliets ar Ukrainas karoga krāsām

LETA
Uzvaras parkā piemineklis apliets ar Ukrainas karoga krāsām
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Uzvaras pieminekļa izmaiņas
Uzvaras pieminekļa izmaiņas Foto: Jānis Škapars/TVNET

Uzvaras parkā esošais piemineklis Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem aizvadītajā naktī ir apliets ar Ukrainas karoga krāsām.

Dzeltena un zila krāsa uzlieta uz pieminekļa pakājē esošajiem gadskaitļiem, daļēji aplejot arī pie pieminekļa noliktos ziedus, bet citviet uz pieminekļa apmales ar līdzīgām krāsām uzkrāsots uzraksts "Slava Ukrainai!".

Rīgas pašvaldības policijas (RPP) pārstāvis Toms Sadovskis aģentūrai LETA apliecināja, ka šorīt pēc plkst.6 RPP videonovērošanas centra darbinieki pamanīja, ka piemineklim ir uzlieta dzeltena un zila krāsa. Analizējot videomateriālus, konstatēts, ka pārkāpums izdarīts dažu sekunžu laikā ap plkst.3. Informācija nodota Valsts policijai (VP).

VP pārstāve Simona Grāvīte aģentūrai LETA norādīja, ka šāds notikums ir reģistrēts un notiek fakta pārbaude.

Kā vēstīts, Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien paziņoja, ka Krievija sāks "militāru operāciju" Ukrainā, un īsi pēc tam tajā no dažādām pusēm iebruka Krievijas karaspēks.

Pret Uzvaras parkā esošo pieminekli arī agrāk vērstas huligāniskas un pat noziedzīgas darbības, kas motivētas ar politiskiem uzskatiem. 1997.gadā "Pērkonkrusta" dalībnieki pat mēģināja pieminekli uzspridzināt un šo darbību laikā gāja bojā divi no spridzinātājiem.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu