Viņš uzsvēra, ka pat ukraiņu uzturētajās "Telegram" grupās atrodamā informācija ne vienmēr atbilst patiesībai. Vislabākais veids, kā pārliecināties par to, ka informācija atbilst patiesībai, ir vienlaikus sekot līdzi vairāku Rietumu mediju vēstītajam un salīdzināt to. "Ja viņi saka vienu un to pašu, tad ļoti ticams, ka tā ir taisnība. Ja viens uzticams avots kaut ko saka, tad to es vēl nevaru uzskatīt par pareizu informāciju," sacīja Sārts.
Viņš piebilda, ka vairāku uzticamu mediju korespondenti patlaban strādā tieši no karadarbībai pakļautās Ukrainas.
Savukārt informācija, kas parādās Kremļa kontrolētajos medijos, ir propaganda, kas paredzēta Krievijas sabiedrības noskaņošanai par labu valdošajai varai. Tieši Krievijas sabiedrība pašreizējā mirklī ir galvenā auditorija, uz ko šī propaganda ir mērķēta, sekundāra ir Ukrainas sabiedrība, bet tikai pēc tam - Latvija un pārējā pasaule, skaidroja eksperts. Attiecībā uz Latvijas auditoriju Kremļa propagandas kanālu galvenais uzdevums esot iebiedēt un sašķelt.
Sava veida propaganda šajā kara laikā ir atrodama arī Ukrainas medijos, atzina Sārts, skaidrojot, ka "pat jebkurā grāmatā ir teikts, ka, ja tev kā sabiedrībai uzbrūk, tad tu attiecīgi drīksti izmantot tos veidus un līdzekļus, ko demokrātiskā valstī nedrīkst izmantot normālos miera apstākļos". Kara apstākļos informācija ir daļa no instrumentiem, uzsvēra NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vadītājs.