Mariupolē iestrēguši vairāk nekā 400 000 cilvēku, kas nerimstošās apšaudes dēļ nevar to pamest. Radinieki vēl arvien mēģina sazināties ar saviem mīļajiem, jo telefonsakari ir vāji - ostas pilsētas iedzīvotāji faktiski ir nošķirti no ārpasaules, raksta raidsabiedrība BBC.
Ukrainas parlamenta deputāts Dmitro Gurins, kurš uzauga Mariupolē un kura vecāki vēl aizvien tur atrodas, sacīja, ka viņam pēdējo reizi izdevies sazināties ar viņu kaimiņiem pirms četrām dienām.
"Mēs parunājām 30 sekundes pēc tam, kad viņi devās uz vietu, kur esot laba zona, — ir dažas tādas vietas, kuras tikai zinātāji zina," sacīja Gurins.
"Viņi teica, ka mani vecāki ir dzīvi, apmetušies pagrabā zem viņu daudzdzīvokļu mājas. Saprotiet mani pareizi - šī nav patvertne ar gaismu, ūdeni un tualeti, tas ir pagrabs bez nekā."
Gurins atklāja, ka viņa vecāki ēduši sniegu, kad viņiem slāpis, un mēģinājuši gatavot ēdienu uz atklātas uguns zem klajas debess netālu no ieejas pagrabā.
"Vai spējat to iedomāties? Jūsu vecāki, 67 un 69 gadi, ēd sniegu un mēģina gatavot ēst uz ugunskura ziemā, kamēr notiek nepārtraukta apšaude..." viņš teica.
"Tas vairs nav karš. Tā nav armija pret armiju. (..) Tā ir Krievija pret cilvēci."
35 gadus vecais kafijas pupiņu izplatītājs Odesā Arturs Bondarenko pastāstīja BBC, ka viņš katru dienu bezcerīgi sūta īsziņas saviem draugiem no Mariupoles - pārim ar sešus gadus vecu dēlu.