Jonass pēc nelielas operācijas gatavojas startēt nākamajā PČ posmā

LETA
Pauls Jonass
Pauls Jonass Foto: Publicitātes foto

Latvijas motosportists Pauls Jonass pēc nelielas operācijas veikšanas gatavojas startēt Starptautiskās Motosporta federācijas (FIM) pasaules motokrosa čempionāta trešajā posmā, pirmdien sarunā ar ziņu aģentūru LETA stāstīja Jonass.

Marta pirmās nedēļas nogalē notikušajās sacensībās Itālijas pilsētā Mantujā Jonass MXGP klasē otrā posma pirmajā braucienā finišēja desmitajā vietā, bet otrajā neizgāja uz starta, jo pirmā brauciena laikā atnāca vaļā šuves, kuras sportistam bija uzliktas pēc nesen veiktās plaukstas locītavas operācijas.

"Pirmajā braucienā Mantujā pats pat nepamanīju, ka ir kas noticis. Pēc brauciena novilku cimdus un ieraudzīju asinis. Noņēmu plāksteri, un šuves bija atnākušas vaļā," atceras Jonass.

Viņš stāsta, ka Beļģijā ārsts veica vēl vienu nelielu operāciju, kuras laikā tika pārgrieztas vecās šuves, iztīrīta savainojuma vieta un sašūta par jaunu - citādākā veidā un ciešāk, ar lielāku skaitu šuvju.

Otrdien plānota vēl viena vizīte pie ārsta, lai pārliecinātos, vai viss ir kārtībā.

"Veselība uzlabojas. Šodien jau aizvadīju pirmo treniņu un trešdien plānoju lidot uz Argentīnu," saka Jonass. "Treniņā jutos diezgan labi. Sākumā, protams, roka bija pastīva un jutīga, taču, kad iekustējos, jutos daudz labāk."

Viņš norāda, ka pēdējā mēnesī ir bijis maz treniņu ar motociklu, taču fiziskā gatavība sportistam ir laba.

Jau ziņots, ka pirmā operācija ietekmēja startu pirmajā posmā, ko nācās izlaist vētras "Jūnisa" dēļ.

Operācija iekaisušām cīpslām plaukstas locītavā bija plānota pēc pirmā pasaules čempionāta posma, taču vētras dēļ posms Lielbritānijā tika pārcelts par nedēļu vēlāk - uz februāra beigām.

"Pirms veselības problēmu sākuma, gribētu teikt, ka biju labākajā sportiskajā formā, kādā jelkad esmu bijis," vērtējot sportisko formu, saka motobraucējs. "Operācijas un piespiedu atpūta ir atsviedušas mani atpakaļ. Šobrīd neesmu topa formā, it sevišķi braukšanā ar motociklu, taču fiziski jūtos labi."

Viņš atkārtoti uzsver braukšanas ar motociklu izjūtu trūkumu un min, ka būs vajadzīgs laiks, lai iebrauktos un sasniegtu labāko formu. Tam būs nepieciešams vismaz mēnesis.

"Kopumā trauma maniem mērķiem patraucēs, un tā noteikti ir ietekmējusi mērķu sasniegšanu. Tomēr lielais mērķis - katrā posmā cīnīties par goda pjedestālu - nekur nav pazudis. Pirmajos posmos gan to būs grūtāk sasniegt," saka Jonass.

Trešais posms plānots šīs nedēļas nogalē Argentīnā.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā ar 94 punktiem līderis ir slovēnis Tims Gajsers, kurš uzvarējis abos pirmajos posmos.

82 punkti un otrā vieta ir spānim Horhem Prado, kamēr trešajā pozīcijā ar 77 punktiem atrodas francūzis Maksims Reno. Jonass ar vienā braucienā iegūtajiem desmit punktiem ieņem 21.vietu.

Jonass šosezon pārstāv "Standing Construct Husqvarna Factory Racing" komandu.

2021.gada čempionātā uzvarēja nīderlandietis Džefrijs Herlingss, aiz sevis atstājot francūzi Romēnu Fevru un Gajseru. Jonass, kurš sezonas gaitā piedzīvoja smagus kritienus un cīnījās ar traumām, sezonu noslēdza astotajā pozīcijā.

Šosezon iecerēti 20 posmi un sestais no tiem 24.aprīlī notiks Ķegumā.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu