Pk, 8.12.2023.

Minskā atrasts pakārts bijušais poļu karavīrs, kurš decembrī pārbēga uz Baltkrieviju

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: A.TREPTE_KNUTBERT/shutterstock.com

Minskā atrasts pakārts bijušais poļu karavīrs, kurš decembrī pārbēga uz Baltkrieviju, paziņojusi Baltkrievijas Izmeklēšanas komiteja.

Tās paziņojumā teikts, ka 25 gadus vecā Emila Čečko līķis atrasts Minskas dzīvoklī, kur viņš dzīvoja. Tiek izskatītas gan pašnāvības, gan slepkavības versijas. Sīkāku informāciju komiteja nesniedz.

"Radio Brīvība" Baltkrievijas redakcija ziņo, ka pēdējo reizi Čečko tika redzēts iepriekšējā dienā, kad piedalījās interneta tiešraidē, kurā runāja, ka Ukrainā karo "poļu fašisti".

Polijas armijas 11.Artilērijas pulka karavīrs Čečko pazuda decembrī, veicot dienesta pienākumus Polijas austrumos Narevkas un Semjanovkas ciemu apkaimē.

Baltkrievija paziņoja, ka pazudušais karavīrs pieprasījis politisko patvērumu.

Aizsardzības ministrs Marjušs Blaščaks pēc Čečko pārbēgšanas pavēstīja, ka karavīram bijušas nopietnas problēmas ar likumu un viņš iesniedzis atvaļināšanas lūgumu.

"Viņu nedrīkstēja nosūtīt dienestā uz robežas," piebilda ministrs.

Baltkrievijas robežsardzes dienests pēc Čečko pārbēgšanas paziņoja, ka Polijas karavīrs lūdzis "politisko patvērumu" Baltkrievijā, jo nepiekrītot Varšavas stingrajai pozīcijai migrantu krīzes risināšanā.

Kopš vasaras Polija uz robežu ar Baltkrieviju nosūtījusi tūkstošiem karavīru, kuru uzdevums ir palīdzēt novērst nelegālo imigrantu masveida mēģinājumus ar varu ielauzties Eiropas Savienības (ES) teritorijā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu