Žurnāliste, kura "Pirmā kanāla" tiešraidē protestēja pret Putina režīmu, komentē notikušā aizkulises

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: AFP/SCANPIX

Krievu žurnāliste, kura pārtrauca televīzijas ziņu raidījumu tiešraidē, lai protestētu pret Krievijas uzsākto karu Ukrainā, norāda, ka krievi ir propagandas "nozombēti", ziņo raidorganizācija BBC.

Marina Ovsjaņņikova uzsver, ka krieviem vajadzētu pārstāt klausīties Krievijas valsts plašsaziņas līdzekļos.

"Es saprotu, ka ir ļoti grūti... atrast alternatīvu informāciju, bet jāmēģina to meklēt," saka Marina.

Valsts kontrolētā "Pirmā kanāla" redaktore Marina Ovsjaņņikova tika aizturēta pēc pirmdien notikušā protesta.

Brīdī, kad raidījuma vadītāja Jekaterina Andrejeva runāja par valdības plāniem sankciju ietekmes mīkstināšanai, viņai aiz muguras parādījās meitene ar plakātu, uz kura bija rakstīts "NOWAR (nē karam). Apturiet karu, neticiet propagandai, šeit jums melo. Russians against war (krievi pret karu)".

Bija dzirdams, kā viņa atkārto vārdus "nē karam, apturiet karu".

"Es sapratu, ja es ietu protestēt uz [Maskavas] centrālo laukumu, mani arestētu tāpat kā visus pārējos, iemestu policijas busiņā un iesūdzētu tiesā," ceturtdien BBC sacīja Ovsjanņikova.

"Puse plakāta bija krievu valodā, bet otra puse plakāta bija angļu valodā. Es ļoti vēlējos Rietumu auditorijai parādīt, ka daļa krievu ir pret karu," stāsta redaktore.

"Es, protams, jūtu, ka uz mani gulstas zināma atbildība. Es biju vienkāršs zobratiņš propagandas mašīnā. Līdz pat pēdējam brīdim es par to pārāk daudz nebiju domājusi," turpina Ovsjanņikova.

Ovsjaņņikova BBC žurnālistiem arī komentēja savu motivāciju rīkot protestu.

"Par mani rada vairākas sazvērestības teorijas," saka Marina. "Tāpēc man nācās skaidrot pasaulei, kas patiesībā ir noticis. To, ka es esmu tikai parasta krievu sieviete, taču es nevarēju palikt malā."

Pirms protesta Marina ierakstīja video, kurā sacīja, ka viņai ir kauns strādāt Kremļa propagandā.

Žurnāliste sacīja, ka policija viņu aizturēja un pratināja 14 stundas, kā arī par videoieraksta uzņemšanu viņai tika uzlikts 30 000 rubļu (280 ASV dolāru) naudas sods. Marina piebilst, ka Krievijas varasiestādes bija pārliecinātas, ka viņa rīkojusies kāda cita vārdā.

"Neviens neticēja, ka tas bija mans personīgais lēmums. Viņi izteica pieņēmumu, ka tas varētu būt konflikts darbā, radinieki, kuri bija dusmīgi par notikušo Ukrainā, vai ka es to darīju Rietumu specdienestu uzdevumā."

"Viņi nespēja noticēt, ka man bija tik daudz iebildumu pret Krievijas varu, ka es nevarēju klusēt," viņa teica.

Jau vēstīts, ka vēl pirms akcijas Ovsjaņņikova ierakstījusi video, kurā atvainojas par piedalīšanos propagandā un aicina apturēt karu Ukrainā. Video publicēts sociālajos medijos.

"Tas, kas šobrīd notiek Ukrainā, ir noziegums, un Krievija ir valsts agresors, un atbildība par šo agresiju gulstas tikai uz viena cilvēka sirdsapziņas, un šis cilvēks ir Vladimirs Putins," video saka Ovsjaņņikova.

"Diemžēl pēdējos gados es strādāju "Pirmajā kanālā", nodarbojoties ar Kremļa propagandu, un man par to tagad ir liels kauns. Kauns par to, ka ļāvu runāt melus no televizoru ekrāniem, par to, ka ļāvu zombēt krievu cilvēkus. Mēs klusējām 2014.gadā, kad tas viss tikai sākās, mēs negājām mītiņos, kad Kremlis saindēja Navaļniju," viņa atzīst.

"Vēl desmit mūsu pēcteču paaudzes neatmazgāsies no šī brāļu kara kauna. Mēs, krievu cilvēki, esam domājoši un gudri, tikai mūsu spēkos ir apturēt visu šo neprātu. Izejiet mītiņos, nebaidieties ne no kā, viņi nevar sasēdināt mūs visus," mudināja Ovsjaņņikova.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu