Pavļuts: Turpinām pētīt, kā motivēt seniorus vakcinēties

LETA
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Zane Bitere / LETA

Gatavojoties iespējamam Covid-19 vilnim rudenī, Veselības ministrijas struktūras sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) sociālantropologiem un studentiem pēta, kā vairot senioru motivāciju vakcinēties, otrdien Ministru kabineta sēdē pauda veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Pavļuts informēja, ka no 15.marta RSU sociālantropologi veic padziļinātās intervijas ar nevakcinētiem senioriem, lai saprastu šo grupu attieksmi pret vakcināciju, bet no 24.marta RSU 3.kursa māszinību studenti obligātās prakses ietvaros Rīgā un Liepājā uzrunās nevakcinētos seniorus, mēģinot motivēt viņus uzsākt vakcinēties. Kopumā plānots uzrunāt 6000 līdz 8000 nevakcinēto senioru.

Plānots, ka, izmantojot iegūto informāciju, senioru uzrunāšanā tiks izmantota telefona līnija 8989, kas turpinās RSU studentu iesākto darbu.

Tiem senioriem, kas piekritīs vakcinācijai, tiks organizēta mājas vakcinācija. Savukārt dati par atteikumiem vakcinēties tiks nodoti sociālantropologiem, lai statistiski pētītu visbiežākos nevakcinēšanās iemeslus, kā arī novērtētu, cik daudz senioru kategoriski atsakās no vakcinācijas un nesaņems vakcināciju tuvākajā laikā.

Tāpat dati tiks nodoti arī senioru ģimenes ārstiem, dodot iespēju mēģināt atkārtoti uzrunāt seniorus vakcinēties līdz nākamajam epidēmijas vilnim.

Pavļuts norādīja, ka tas ir īpaši svarīgi, lai sagatavotos rudenim, paredzot, ka tad varētu būt nepieciešama papildu balstvakcinācija tieši cilvēkiem riska grupās.

Ministrs informēja, ka patlaban tiek veidota arī kontaktinformācijas datubāze, kas būtu kā svarīgs rīks, lai individualizēti un nepastarpināti uzrunātu iedzīvotājus par vakcināciju pret Covid-19, piemēram, par tiesībām saņemt balstvakcīnu.

Patlaban "e-Veselībā" ir apkopota vairāk nekā 1,7 miljonu cilvēku kontaktinformācija no ārstniecības iestādēm, ģimenes ārstiem un citiem reģistriem.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu