O, 21.03.2023.

Pabriks uzsver NATO klātbūtnes paplašināšanas nepieciešamību Baltijā

LETA
Pabriks uzsver NATO klātbūtnes paplašināšanas nepieciešamību Baltijā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Aizejošais aizsardzības ministrs Artis Pabriks.
Aizejošais aizsardzības ministrs Artis Pabriks. Foto: Paula Čurkste/LETA

Trešdien, 23. martā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) darba vizītes laikā Kanādā tikās ar Kanādas nacionālās aizsardzības ministri Anitu Anandu, lai pārrunātu aktuālos ģeopolitiskos izaicinājumus drošības jomā un divpusējo sadarbību aizsardzībā, informēja Aizsardzības ministrijas (AM) pārstāvji.

Ministrs tikšanās laikā uzsvēra NATO klātbūtnes paplašināšanas nepieciešamību Baltijā.

"Kanāda ir viena no nozīmīgākajām partnervalstīm mūsu drošības stiprināšanā. Latvijai un Kanādai ir izcila militārā sadarbība ar lielu potenciālu tālākai tās attīstībai. Jaunajā ģeopolitiskajā realitātē mums ir jāstiprina Baltijas reģiona drošība, jāpaplašina NATO klātbūtne, un Kanādas atbalsts šeit ir būtisks," pauda Pabriks.

Tāpat tikšanās laikā ministri pārrunāja tālāko atbalstu Ukrainai, uzsverot, ka ir jāturpina ieroču piegādes. Pabriks norādīja, ka ir jādara viss, lai Ukraina uzvarētu šo karu, jo tā šobrīd cīnās par mūsu visu kopīgo drošību.

AM atzīmēja, ka Kanādai ir izveidojušās ciešas attiecības ar Latviju. Kanāda bija starp pirmajām NATO valstīm, kas ratificēja Latvijas iestāšanās līgumu aliansē 2004.gadā.

Latvijā ir izvietota viena no četrām NATO paplašinātās klātbūtnes daudznacionālajām kaujas grupām, ko vada Kanāda. Tā apvieno vairāk nekā 1500 karavīru no desmit valstīm - Kanādas, Albānijas, Čehijas, Islandes, Itālijas, Melnkalnes, Polijas, Slovēnijas, Spānijas un Slovākijas. Ikdienā karavīri kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem piedalās mācībās, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

Februāra nogalē Kanādas premjerministrs Džastins Trudo paziņoja, ka Kanāda ir pieņēmusi lēmumu sniegt papildu militāro atbalstu Latvijai, nosūtot uz Latviju Kanādas bruņoto spēku artilērijas vienību, kas jau pakāpeniski ir sākusi pievienoties NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupai. Plānots, ka tuvāko nedēļu laikā Latvijā papildus ieradīsies kopumā ap 130 Kanādas bruņoto spēku karavīri, palielinot Kanādas kontingentu līdz aptuveni 660 karavīriem. Tāpat Kanāda uz Latviju nosūtīs arī papildu militāro tehniku, kas būs izvietota Ādažu bāzē.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir demonstrēt NATO solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu