"Tallink" pārcēlis maršruta Rīga-Stokholma reisu atsākšanu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
''Tallink'' kuģis. Ilustratīvs foto.
''Tallink'' kuģis. Ilustratīvs foto. Foto: Julia Kuznetsova/Shutterstock

Igaunijas prāmju operators "Tallink Grupp" ("Tallink") mazās intereses dēļ, kā arī saistībā ar ģeopolitisko nenoteiktību un būtisko degvielas cenu kāpumu pārcēlis maršruta Rīga-Stokholma reisu atsākšanu no 6. aprīļa uz 3. jūniju, pavēstīja "Tallink" pārstāvji.

Lēmums pārcelt prāmja kursēšanas atsākšanas laiku pieņemts, ņemot vērā zemo ceļojumu rezervāciju skaitu aprīlī un maijā, ģeopolitisko nenoteiktību, kā arī būtisko degvielas cenu pieaugumu visā pasaulē.

Līdz ar to aprīlī un maijā maršruta Rīga-Stokholma atjaunošana nav uzņēmumam izdevīga un iespējama, min kompānijas pārstāvji.

"Tallink Grupp" valdes priekšsēdētājs Pāvo Negene norāda, ka pēc divu gadu ilgas dīkstāves "Tallink" bija pilnībā sagatavojies darbības atsākšanai Rīga-Stokholma maršrutā no 6.aprīļa. Februārī kuģim "Isabelle" tika veikta regulārā tehniskā apkope, pēc kuras kuģis ieradās Rīgas ostā, tāpat tika sākta aktīva reklāmas un komunikācijas kampaņa, nodrošinot biļešu pārdošanu un klientu apkalpošanu.

Tāpat viņš atzīmē, ka arī Latvijas valdības lēmums par Covid-19 pandēmijas dēļ noteikto ierobežojumu atcelšanu no 1.aprīļa sniedza pozitīvu impulsu maršruta atsākšanai.

Vienlaikus Negene pauž, lai gan visi faktori liecināja, ka ir sasniegts brīdis, kad būs iespējams atjaunot regulāro prāmju satiksmi starp Latviju un Zviedriju, februāra beigās Krievijas sāktais karš Ukrainā radīja situāciju, kas liek pārskatīt plānus, atliekot maršruta atjaunošanu uz vairākiem mēnešiem.

"Tallink" sazināsies ar visiem pasažieriem, kuri ir veikuši rezervācijas, lai piedāvātu alternatīvās iespējas ceļošanai vai rezervācijas atcelšanas iespējas.

Maršruts Rīga-Stokholma ir apturēts divus gadus saistībā ar Covid-19 pandēmiju.

"Tallink Grupp" veic pārvadājumus ar prāmjiem Baltijas jūrā, izmantojot zīmolus "Tallink" un "Silja Line". Uzņēmuma akcijas kotē Tallinas fondu biržas oficiālajā sarakstā. Lielākais akcionārs ir Igaunijas investīciju kompānija "Infortar", kam pieder 40% "Tallink Grupp" akciju.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu