VIDEO Girgensons ar komandas vienīgajiem diviem vārtu guvumiem izpelnās mača otrās zvaigznes godu

Zemgus Girgensons
Zemgus Girgensons Foto: AP/Scanpix

Ceturtdien, 31. martā, ar diviem vārtu guvumiem Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā izcēlās latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons.

"Sabres" savā laukumā ar rezultātu 2:3 pēcspēles metienos piekāpās Vinipegas "Jets" komandai, kas izcīnīja septīto uzvaru pēdējās deviņās spēlēs.

Girgensons laukumā pavadīja 13 minūtes un 22 sekundes (0:30 mazākumā), guva divus vārtus, četrreiz meta pa vārtiem, izpildīja vienu spēka paņēmienu, bloķēja vienu metienu un maču pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Latvijas hokejists pirmos vārtus guva pirmajā periodā, 15. minūtē izvirzot "Sabres" vadībā ar 1:0.

Savukārt otro ripu viņš iemeta otrā perioda devītajā minūtē, tobrīd panākot rezultātu 2:1 par labu Bufalo.

"Jets" labā vārtus guva ASV hokejisti Bleiks Vīlers un Meisons Epltons.

Vīleru atzina par mača pirmo zvaigzni jeb labāko spēlētāju, Girgensons izpelnījās otrās zvaigznes godu, bet par trešo zvaigzni nosauca amerikāni Kailu Okposo, kurš rezultatīvi piespēlēja abos Latvijas hokejista vārtu guvumos.

Girgensons sesto reizi NHL spēlētāja karjerā guva divus vārtus vienā spēlē, taču ar "hat-trick" viņam vēl nav izdevies izcelties.

"Sabres" ar 59 punktiem 68 mačos ieņem sesto vietu Atlantijas divīzijā, tikmēr "Jets" ar 76 punktiem 68 spēlēs ierindojas sestajā pozīcijā Centrālajā divīzijā.

28 gadus vecais Girgensons šosezon 42 spēlēs guvis 10 vārtus, atdevis sešas rezultatīvas piespēles un sakrājis lietderības koeficientu -4.