Ap 70 cilvēku protestē pret Civilās savienības likumprojektu

LETA
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: voy ager/Shutterstock

Šorīt, 31. martā, netālu no Saeimas ap 70 cilvēku protestē pret Civilās savienības likumprojektu, par kura skatīšanas sākšanu šodien lemj parlaments.

"Latvijas vīru biedrības" rīkotajā piketā arī tika teikta uzruna un vairāki klātesošie ieradušies ar dažādiem plakātiem, kuri vēsta "Kāds ir mūsu valsts ilgtermiņš?", "Šeit es stāvu, jo citādi nevaru", "Ļaujiet tautai lemt par to, kas ir ģimene" un tamlīdzīgi.

Pie pasākuma dalībniekiem bija iznākusi deputāte Ramona Petraviča, kura ir pret šāda likumprojekta virzību.

Pasākumu uzrauga vairāki policisti.

Kā ziņots, piketa organizators Andars Ignacs skaidro, ka protesta galvenais mērķis ir protestēt pret viendzimuma partnerattiecību legalizēšanu, jo tās, viņaprāt, "neatbilst Latvijas tautas pamatvērtībām".

Tieslietu ministrijas (TM) sagatavotais Civilās savienības likumprojekts paredz ieviest jaunu veidu divu pilngadīgu personu kopdzīves juridiskai reģistrēšanai, tostarp pavērs iespējas reģistrēt viendzimuma pāru attiecības.

Likumprojektu TM sagatavojusi, reaģējot uz Satversmes tiesas 2020.gada spriedumu bērna dzimšanas atvaļinājumu lietā, ar kuru tiesa atzina, ka Satversme uzliek likumdevējam pienākumu nodrošināt viendzimuma ģimeņu juridisko aizsardzību, tostarp arī pienākumu nodrošināt iespēju juridiski nostiprināt savas attiecības un tikt valsts atzītām par ģimeni.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu