Ukrainas karā izvarotām sievietēm grūtības Polijā pārtraukt grūtniecību

Apollo.lv
Foto: Aziz Karimov/Shutterstock.com

Ukrainas karā sievietes saskaras ar seksuālu vardarbību. Ir gadījumi, kad pēc tās nepieciešams pārtraukt grūtniecību, taču ne visur šī procedūra ir pieejama. Polijā šādos gadījumos veikt abortu ir ļauts, taču ārstus, kas to dara, ir grūti atrast, vēsta Latvijas Radio. 

Lielākā daļa kara bēgļu dodas uz Poliju, kur ir Eiropas Savienībā stingrākie grūtniecības pārtraukšanas noteikumi. Iespējas veikt abortu nereti meklē sievietes, kuras Krievijas uzsāktā kara laikā ir izvarotas un pazemotas.

Polijas likumi paredz, ka grūtniecību pārtraukt drīkst gadījumos, kad tā apdraud sievietes dzīvību vai kad tā iestājusies seksuālas vardarbības rezultātā. Tomēr ārstus, kas šo procedūru var veikt, nav viegli atrast, tā ziņo eksperti.

"Polijas nevalstiskās organizācijas un neformālās iniciatīvas dara visu, lai nodrošinātu ukraiņu sievietes ar reproduktīvās veselības pakalpojumiem. Mēs izveidojām tālruni ukraiņu meitenēm, kur uz zvaniem atbild ukraiņu ginekologi.

Savukārt Nīderlandes organizācija "Women on web" apgādā šīs sievietes ar aborta medikamentiem. Mums visiem ir jāstrādā likuma ietvaros, tāpēc tas nav viegli. Tāpēc dažas mūsu aktivitātes paturam noslēpumā," pastāstīja Ģimenes plānošanas organizācijas Polijā vadītāja Kristina Kačpura.

Organizācija arī vērsusies pie Polijas valdības, lūdzot nodrošināt ātrus abortus izvarotām sievietēm. Kačpura skaidroja, ka citas valstis šobrīd var palīdzēt, izdarot spiedienu uz Polijas valdību, lai mainītu stingros likumus.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu