Dubaijas lidostā iestrēgušas desmitiem Krievijas oligarhu privāto lidmašīnu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Romāns Abramovičs.
Romāns Abramovičs. Foto: X00802/SCANPIX

Dubaijas lidostā Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE) ir faktiski iestrēgušas desmitiem privāto lidmašīnu, kas saistītas ar sankcijām pakļautiem Krievijas oligarhiem, ziņo laikraksts "The Wall Street Journal".

Pēc rietumvalstu sankciju noteikšanas daudzi īpašnieki pārvietoja savas lidmašīnas uz Dubaiju, bet praktiski viņiem nav iespēju lidot arī no šīs lidostas.

Pēc aviācijas datu pētniecības un konsultāciju uzņēmuma WINGX datiem 6.aprīlī Dubaijā atradās 30 privātās lidmašīnas, kurām galvenā bāzēšanās valsts bija Krievija.

Starp šīm lidmašīnām bija Krievijas oligarha Romāna Abramoviča lidmašīna "Boeing 787 Dreamliner", lidmašīna "Gulfstream G650ER", kuru uzskata par saistītu ar Viktoru Rašņikovu, lidmašīna "Embraer SA", kas saistīta ar Mihailu Gucerevu, un "Bombardier BD700 Global Express", kas saistīta ar Arkādiju Rotenbergu.

Vēl apmēram 90 citas lidmašīnas, kas piestājušas Dubaijā, ir reģistrētas dažādās pasaules valstīs un nav iespējams noskaidrot, cik no tām saistītas ar sankcijām pakļautiem Krievijas pilsoņiem.

ASV uzņēmuma "Planet Labs PBC" satelītuzņēmumi liecina, ka no 16.februāra līdz 3.aprīlim pakāpeniski pieaudzis privāto lidmašīnu skaits Dubaijā.

Eiropas Savienības (ES) un ASV sankcijas aizliedz kompānijām apdrošināt Krievijas pilsoņu lidmašīnas un sniegt to pārvaldīšanas un apkalpošanas pakalpojumus. Lielākā daļa šo lidmašīnu bija apdrošinātas Londonas firmās un tās apkalpoja Eiropas uzņēmumi.

"Daudzas ar Krieviju saistītas privātās lidmašīnas pārcēlās uz AAE, jo var izmantot šīs valsts gaisa telpu. Tomēr pēc atlidošanas tās faktiski ir iestrēgušas, jo nav iespēju apkalpot šīs lidmašīnas," sacīja brokeru kompānijas "Jet Business" vadītājs Stīvs Varsano.

Aviobūves kompānija "Boeing", no kuras ir atkarīga daudzu šo lidmašīnu apkalpošana, ir paziņojusi, ka neatbalstīs nevienu gaisa kuģi, kas pieder sankcijām pakļautiem Krievijas pilsoņiem vai saistīts ar viņiem. Tas praktiski nozīmē to, ka šo lidmašīnu uzturēšanās valsts neatzīs šo lidmašīnu tiesības lidot, jo tām nav tehniskā atbalsta.

WINGX informēja, ka daudz privāto lidmašīnu ir arī citās valstīs, kas nav slēgušas savu gaisa telpu Krievijas lidmašīnām. Stambulā ir 54 privātās lidmašīnas, no kurām sešām bāzēšanās valsts ir Krievija, bet Tbilisi ir divas privātās lidmašīnas.

Lielbritānijas lidostās ir aizturētas vismaz trīs lidmašīnas, kas saistītas ar sankcijām pakļautiem Krievijas oligarhiem.

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu