T, 29.11.2023.

Fidži arestē krievu oligarha Kerimova superjahtu

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Suleimans Kerimovs.
Suleimans Kerimovs. Foto: X80002/SCANPIX

Klusā okeāna salu valsts Fidži policija arestējusi starptautiskajām sankcijām pakļautā Krievijas finanšu un rūpniecības grupas "Nafta Moscow" īpašnieka Suleimana Kerimova superjahtu, vēstī vietējie mediji.

106 metrus garā jahta "Amadea", kas ir apmēram 325 miljonus ASV dolāru (300 miljoni eiro) vērta, otrdien iebraukusi dokā Fidži.

Policija uz nopratināšanu aizturējusi "Amadea" apkalpes locekļus, vēsta laikraksts "Fiji Sun".

Vietējās policijas komisārs Sitiveni Kiliho klāstījis, ka jahta pietauvota pirms nepieciešamo muitas atļauju saņemšanas un Fidži varasiestādes sadarbojas ar ārvalstu kolēģiem sankciju piemērošanā.

Fidži ostu prasības paredz, ka ikvienai jahtai, kas ierodas valstī, ir jāsaņem Veselības un Tirdzniecības un transporta ministrjas, kā arī Imigrācijas departamenta atļaujas.

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā par vienu no Krievijas prezidenta Vladimira Putina tuvākajiem sabiedrotajiem uzskatīto Kerimovu savos sankciju sarakstos iekļāvušas ASV, Lielbritānija un Eiropas Savienība.

Saistībā ar starptautiskajām sankcijām, kas paredz arī Krievijas pilsoņu aktīvu iesaldēšanu gan Eiropā, gan citviet pasaulē tiek arestētas sankcijām pakļauto krievu bagātnieku villas, jahtas, lidmašīnas, banku konti un citi aktīvi ārpus Krievijas.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu