Āgenskalna tirgus vēsturiskais paviljons vērs durvis maija sākumā

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Āgenskalna tirgus ēka.
Āgenskalna tirgus ēka. Foto: Īriss Sviklis/LETA

7. maijā pēc četru gadu rekonstrukcijas apmeklētājiem durvis vērs Āgenskalna tirgus vēsturiskais paviljons, "Apollo" informēja tirgus pārstāvji.

Āgenskalna tirgus piedāvā pārtiku, amatniecības izstrādājumus, ziedus, stādus un citas preces.

Atjaunotā paviljona pirmajā stāvā tirgosies līdz pat 70 zemnieku un mājražotāju, kas pārstāvēs visas pārtikas grupas, priekšroku dodot vietējiem produktiem. Āgenskalna tirgū varēs sastapt vairākus ražotājus - "Valmiermuižas alus vēstniecība", "Straupes piens", "Lāči", "Grauda spēks", kā arī apmeklētājiem būs pieejams plašs zivju un gaļas produktu klāsts no mazajiem ražotājiem. Savukārt otrajā stāvā varēs ieturēt maltīti un baudīt dzērienus tirgus gaisotnē. Tur atradīsies bārs "VEST",  "Kalve Coffee", "Vīnkalnu" picērija.

Paviljona darba laiks: no otrdienas līdz sestdienai - no plkst. 08.00 līdz 19.00, svētdien, pirmdien - no plkst. 9.00 līdz 15.00. Otrajā stāvā kafejnīcas katru dienu darbosies līdz plkst. 23.00.

Āgenskalna tirgus ir iekļaujoša, daudzpusīga un videi draudzīga publiska telpa, kur notiks kultūras, izglītības un dažādi citi pasākumi sadraudzībā ar apkaimes un pilsētas organizācijām.

Atklājot paviljonu, Āgenskalna tirgū tiks atvērta arī "Swedbank" atbalstītā "Jauniešu stacija" - inovatīvs izglītības centrs un sadarbības vide jauniešiem, kur starpdisciplināros pasākumos satikt dažādu nozaru pārstāvjus, iepazīties ar mūsdienīgu profesiju piedāvātajām iespējām, iegūt zināšanas un apgūt jaunas prasmes. "Jauniešu stacija" sekmēs uzņēmību, rīcībspēju, inovāciju rašanos un rosinās vēlmi izzināt.

Āgenskalna tirgus piedalās arī ES programmas "Apvārsnis 2020" projektā IN-HABIT, kurā tiek veicināta ilgtspējīga attīstība caur iekļaujošu veselību un tirgu kā centrālo apkaimes vietu. Projektā iecerēts pilsētā nebijis jaunums - koprades virtuve, kur notiks izglītojoši pasākumi par veselīgu dzīvesveidu un vides apziņu.

Atjaunojot Āgenskalna tirgus paviljonu, saglabāts tā vēsturiskais raksturs. Tirgus paviljona sarkanais ķieģelis fasādē, ažūrās metāla konstrukcijas un vērienīgā plānojuma kompozīcija ar plašajām galerijām iekštelpā ir īpašas arhitektūras vērtības. Pēc atjaunošanas iekštelpas atguvušas sākotnējo majestātiskumu, tagad šeit varēs baudīt tirgus atmosfēru vēsturiskā vidē. Ēkas raksturu ļāvuši atgūt arī īpašie materiāli, kurus nodrošinājuši tirgus renovācijas atbalstītāji: "Schwenk Latvija" piegādāja betonu grīdām, savukārt "Hammerite" krāsas izdaiļo un sargā Āgenskalna tirgus paviljona iespaidīgās metāla konstrukcijas no rūsas.

Āgenskalna tirgus ir unikāls projekts sadarbībā ar Rīgas domi, - privātais investors veicis ieguldījumus Rīgas domes īpašumā, kurš turklāt ir valsts nozīmes kultūras piemineklis, ar nosacījumu saglabāt darbojošos tirgu un uzturēt kultūrvidi tajā. Noslēgusies četrus gadus ilgusī tirgus paviljona atjaunošana, tādējādi sadarbība ar Rīgas domi ieiet nākamajā posmā.

Āgenskalna tirgus aicina ikvienu tirgoties gribētāju pieteikties, rakstot e-pastu uz info@agenskalnatirgus.lv.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu