Laksa ar 14 punktiem palīdz Skio vienībai iekļūt A sērijas finālā

Kitija Laksa
Kitija Laksa Foto: FIBA.com

Latvijas basketboliste Kitija Laksa svētdien, 24. aprīlī, Skio guva 14 punktus Itālijas A sērijas pusfināla trešajā mačā, palīdzot Skio "Familia" izcīnīt uzvaru savā laukumā un iekļūt finālsērijā.

Latvijas izlases bijušā galvenā trenera Georga Dikeulaka vadītā Skio komanda mājās ar rezultātu 71:59 (22:12, 16:21, 14:13, 19:13) uzvarēja Raguzas "Passalacqua" vienību, sērijā līdz divām uzvarām izcīnot panākumu ar 2-1.

Laksa laukumā bija 29 minūtes un 11 sekundes, kuru laikā guva 14 punktus, realizējot divus no četriem divu punktu metieniem, divus no pieciem tālmetieniem un visus četrus soda metienus. Viņa arī izcīnīja divas atlēkušās bumbas, vienu reizi rezultatīvi piespēlēja, pārtvēra vienu pretinieču piespēli, bloķēja vienu metienu, trīs reizes pārkāpa noteikumus, izprovocēja trīs pretinieču piezīmes un sakrāja +/- rādītāju -1.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākā ar 16 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām bija Sandrīne Gruda.

"Passalacqua" no zaudējuma neglāba Avaka Kujera, kura izcēlās ar 15 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām.

Finālsērijā Skio basketbolistes stāsies pretī Boloņas "Virtus Segafredo".

Ceturtdaļfinālā "Famila" apturēja Karlīnes Pilāberes pārstāvēto Sanmartīno "Fila" vienību. Regulārajā čempionātā Skio basketbolistes uzvarēja visās 23 spēlēs un izcīnīja pirmo vietu.

Iepriekšējā sezonā par čempioni kļuva Venēcijas "Umana Reyer", finālsērijā ar 3-2 pieveicot Skio "Famila".