O, 16.08.2022.

Levits Makrona uzvaru sauc par Francijas apliecinājumu uzticībai ES un NATO

LETA
Levits Makrona uzvaru sauc par Francijas apliecinājumu uzticībai ES un NATO
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Valsts prezidents Egils Levits
Valsts prezidents Egils Levits Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Francijas pašreizējā prezidenta Emanuela Makrona pārvēlēšana amatā ir Francijas apliecinājums uzticībai Eiropas Savienībai (ES) un NATO, sveicot Makronu ar pārvēlēšanu, mikroblogšanas vietnē "Twitter" raksta Latvijas Valsts prezidents Egils Levits.

Pēc viņa paustā, vēlēšanu rezultāts ir stingrs Francijas apliecinājums uzticībai ES, NATO un liberālajai demokrātijai.

Arī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) sveic Francijas prezidentu ar pārvēlēšanu. Viņš norāda, ka "mums ir vajadzīga spēcīga Francija un spēcīga Eiropa".

"Eiropas nākotne ir atkarīga no Ukrainas un mūsu rīcības, un atbalsta Ukrainai," raksta politiķis.

Jau ziņots, ka Francijas pašreizējais prezidents Emanuels Makrons svētdien notikušajā prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā pārvēlēts amatā uz nākamo piecu gadu pilnvaru termiņu, pārliecinoši apsteidzot savu sāncensi, galēji labējo kandidāti Marinu Lepēnu.

Kā liecina aplēses, ko telekanālu "France 2" un "TF1" uzdevumā veikušas socioloģisko pētījumu kompānijas, balstoties uz sākotnējiem balsu skaitīšanas rezultātiem, Makrons ieguvis 58% balsu, kamēr Lepēna - 42%.

Makronu jau apsveikuši ES līderi, paužot gandarījumu par viņa uzvaru.

"Esmu gandarīta, ka varam turpināt mūsu lielisko sadarbību," tviterī rakstījusi Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena. "Kopā mēs virzīsim uz priekšu Franciju un Eiropas Savienību."

"Mēs varam paļauties uz Franciju turpmākos piecus gadus," viņai piebalsojis Eiropadomes prezidents Šarls Mišels.

Vācijas kanclers Olafs Šolcs Makrona pārvēlēšanu amatā nosaucis par "uzticības balsojumu Eiropai".

"Emanuela Makrona uzvara Francijas prezidenta vēlēšanās ir lieliskas ziņas visai Eiropai," pavēstījis arī Itālijas premjerministrs Mario Dragi.

"Francija ir viena no mūsu tuvākajām un svarīgākajām sabiedrotajām," tvītojis Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons. "Ceru uz turpmāko sadarbību jautājumos, kas ir svarīgi mūsu valstīm un pasaulei."

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu