Merzļikins ar lielisku sniegumu kaldina "Blue Jackets" uzvaru pār "Oilers"

Elvis Merzļikins
Elvis Merzļikins Foto: Reuters/ScanPix

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins svētdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē atvairīja 33 pretinieku metienus, palīdzot Kolumbusas "Blue Jackets" izcīnīt uzvaru mājās.

"Blue Jackets" savā laukumā ar rezultātu 5:2 (1:1, 0:1, 4:0) uzvarēja Edmontonas "Oliers", pārtraucot četru zaudējumu sēriju.

Merzļikins pirmo reizi tika pārspēts ceturtajā minūtē, kad pēc Konora Makdeivida piespēles mājinieku vārtos raidīja Patriks Keins.

Pirmās trešdaļas turpinājumā Latvijas vārtsargs turpināja glābt "Blue Jackets" no zaudētiem vārtiem, kamēr četras minūtes un divas sekundes līdz pirmā perioda beigām neizšķirtu panāca Ēriks Robinsons.

Otrajā periodā viesu komandu, spēlējot vairākumā, vēlreiz vadībā izvirzīja Leons Draizaitls, taču noslēdzošajā trešdaļā Kolumbusas hokejistiem vajadzēja vien minūti un 36 sekundes, lai atkal panāktu neizšķirtu, šoreiz "Oilers" vārtsargu pārspējot Oliveram Bjosrkstrandam.

Savukārt 50. minūtē Niks Blankenburgs, gūstot savu pirmos vārtus NHL karjerā, izvirzīja mājiniekus vadībā ar 3:2, bet divu vārtu pārsvaru mača 57.minūtē panāca Džeks Rosloviks.

Pēdējās divas minūtes Edmontonas vienība spēlēja ar tukšiem vārtiem, mēģinot atspēlēties, taču ripu jau tukšos vārtos raidīja Kouls Silindžers un pielika punktu spēlei, panākot 5:3.

Merzļikins tika galā ar 33 no 35 pretinieku metieniem, atvairot 94,3% metienu, un tika atzīts par spēles otro zvaigzni.

"Blue Jackets" ar 79 izcīnītiem punktiem 79 mačos Austrumu konferences turnīra tabulā ieņem desmito vietu un jau zaudējusi cerības cīnīties par Stenlija kausu, kamēr "Oilers" jau ir nodrošinājusi vietu izslēgšanas spēlēs un ar 98 punktiem 79 spēlēs Rietumu konferencē atrodas piektajā vietā.