Pk, 19.08.2022.

Rinkēvičs: Līdz NATO samitam jāvienojas par pastāvīgas aizsardzības klātbūtnes izveidi Baltijas valstīs

LETA
Rinkēvičs: Līdz NATO samitam jāvienojas par pastāvīgas aizsardzības klātbūtnes izveidi Baltijas valstīs
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs
Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Foto: Evija Trifanova/LETA

Vēl līdz NATO samitam Madridē šī gada jūnija izskaņā ir jāvienojas par pastāvīgas aizsardzības klātbūtnes izveidi Baltijas valstīs, šādu nostāju šodien tikšanās laikā ar Spānijas aizsardzības ministri Margaritu Roblesu Fernendezu paudis Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Kā aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrija, tikšanās laikā sarunu partneri pārrunāja aktuālos aizsardzības un drošības politikas jautājumus, jo īpaši Krievijas karu Ukrainā un šogad vasarā gaidāmo NATO samitu Madridē.

Sarunā Rinkēvičs pateicies par Spānijas dalību NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā Latvijā un regulāro Spānijas dalību NATO Gaisa telpas patrulēšanas operācijā Baltijas valstīs. "Spānijas lēmums palielināt karavīru skaitu Latvijā ir solis plašākai NATO aizsardzības un atturēšanas stiprināšanai NATO austrumu flangā. Latvijai ir svarīga NATO austrumu flanga stiprināšana tūlītēji un ilgtermiņā saskaņā ar NATO ģenerālsekretāra un NATO Spēku virspavēlnieka Eiropā priekšlikumiem," uzsvēris ārlietu ministrs.

Runājot par gaidāmo NATO samitu Madridē šogad 29.jūnijā un 30.jūnijā, Rinkēvičs paudis nostāju, ka svarīgākais samita uzdevums būs NATO Stratēģiskās koncepcijas apstiprināšana.

"NATO alianses pamatuzdevumam nemainīgi jābūt eiroatlantiskās drošības garantēšanai. Lai stiprinātu NATO atturēšanu un aizsardzību, nepieciešams īstenot eiroatlantiskās aizsardzības un atturēšanas konceptu, pilnveidot aizsardzības plānus un ieviest jauno NATO spēku struktūru. Tāpat sagaidām, ka līdz NATO samitam panāksim vienošanos par pastāvīgas aizsardzības klātbūtnes izveidi Baltijas valstīs, jo esošajā drošības situācijā tā ir nepieciešamība," akcentējis Rinkēvičs.

Ārlietu ministrs norādīja, ka Somijas un Zviedrijas pievienošanās NATO ir atbalstāma un šis solis būtiski uzlabos drošības situāciju Eiropā. Tāpat NATO uzmanības centrā arī turpmāk jābūt abiem galvenajiem draudiem - Krievijas izaicinājumiem un cīņai pret terorismu.

Latvijas politiķa skatījumā, NATO uzmanības centrā ir jābūt globālajai NATO darba kārtībai, kas ietver tādus jautājumus kā Ķīna, tehnoloģijas un klimata pārmaiņas.

Ministrs pauda pārliecību, ka Eiropas sabiedrotajiem ir svarīgi turpināt ieguldīt aizsardzības spēju stiprināšanā, tādēļ Latvija ir apņēmusies palielināt aizsardzības budžetu līdz 2,5% no IKP.

Amatpersonas arī pārrunāja atbalstu Ukrainai. Rinkēvičs pauda atzinību par Spānijas apņemšanos divkāršot militāro palīdzību Ukrainai.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu