Pk, 19.08.2022.

Nevajadzētu ļauties Krievijas šantāžai par Trešo pasaules karu, uzsver Rinkēvičs

LETA
Nevajadzētu ļauties Krievijas šantāžai par Trešo pasaules karu, uzsver Rinkēvičs
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs
Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Foto: Edijs Pālens/LETA

Valstīm nevajadzētu ļauties Krievijas šantāžai par Trešā pasaules kara iespējamību, pārliecināts Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. 

Politiķis mikroblogošanas vietnē "Twitter" paudis, ka, ja Krievija draud ar Trešā pasaules kara iespējām, tad tā ir skaidra zīme, ka Ukrainai izdodas.

"Mums nevajadzētu ļauties Krievijas šantāžai, bet gan dubultot savu atbalstu Ukrainai un sankcijas pret Krieviju," akcentēja ministrs, piebilstot, ka tikai stingra un konsekventa pieeja var atjaunot starptautiskās tiesības un kārtību.

Kā ziņots, Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs pirmdien paziņoja, ka miera sarunām ar Ukrainu vajadzētu turpināties, un brīdināja, ka pastāv "reāli" Trešā pasaules kara draudi.

"Draudi ir nopietni, tie ir reāli, tos nevar vērtēt par zemu," Lavrovs paziņoja Krievijas ziņu aģentūrai "Interfax".

Runājot par Ukrainā notiekošo bruņoto konfliktu, Lavrovs pauda pārliecību, ka "protams, viss beigsies ar [miera] līgumu, bet šī līguma parametrus noteiks tā kaujas darbību stadija, kurā šis līgums kļūs par realitāti".

Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba, komentējot Lavrova teikto par Trešā pasaules kara draudiem, atzīmēja, ka Maskava jūt sakāvi Ukrainā un tāpēc starptautiskajai sabiedrībai ir jāpalielina atbalsts Ukrainai.

"Krievija zaudē pēdējo cerību atbaidīt pasauli no Ukrainas atbalstīšanas. No turienes arī runas par "reāliem" Trešā pasaules kara draudiem. Tas tikai nozīmē to, ka Maskava jūt sakāvi Ukrainā. Tāpēc pasaulei vajag mūs atbalstīt vēl vairāk, lai mēs uzvarētu un aizstāvētu Eiropas un globālo drošību," tviterī uzsvēra Kuleba.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu