Balode stāsta, ka bērnībā viņa rūpējusies ne tikai par savu drošību, slēpjoties skapī un cenšoties pēc iespējas klusāk elpot, bet sargājusi no vardarbības arī mazāko māsu.
Viņa pievērsās seksualitātes pētīšanai, jo saprata, ka darbs ar psiholoģiskas traumas sekām nav efektīvs. Seksualitāte Kristīnes dzīvē parādījās kā prevencija vardarbībai. Ja cilvēks spēj izveidot veselīgas attiecības, tad viņš pasaulē neturpinās vairot vardarbību, kuru pats bērnībā piedzīvojis.
"Tas nav ne vienkārši, ne viegli mums atļaut piedzīvot sevi kā seksuālām būtnēm šajā pasaulē, kur cilvēka seksualitāte gadsimtiem ir tikusi pagriezta pret mums kā lielāko ienaidnieku, caur ko ir bijusi iespēja manipulēt visos iespējamos veidos."
Lai gan psiholoģe pati ir dzimusi vidusmēra padomju ģimenē, kur izglītību seksuālajā jomā neviens nav ieguvis, taču ģimenē pastāvējušas veselīgas attiecības ar kailumu, dodoties pirtīs, kurās kails ķermenis netika seksualizēts.
Raksturojot seksualitātes izglītības līmeni Latvijā, Balode to raksturo kā ierobežotu:
"Ir bijušas pāris stundas, man liekas, 8., 9. klasē, kas ir vispretdabiskākais vecums, kad ar pusaudžiem runāt par šīm tēmām, jo kauns un spriedze nekādā veidā neatbalsta zināšanu uzņemšanu."
Cilvēkam būtu svarīgi saprast, ko nozīmē seksualitāte, kas ir seksuāls cilvēks. Dzimumidentitāte, cilvēka orientācija - uz ko cilvēks ir orientēts fiziski, romantiski un intelektuāli, skaidro pētniece. Tas viss veido cilvēka identitāti un, to saprotot, ir vieglāk veidot veselīgas attiecības.