Raidījums: Terehovas robežpunktu diennaktī šķērso ap 600 ukraiņu

Labots
Apollo.lv
Raidījums: Terehovas robežpunktu diennaktī šķērso ap 600 ukraiņu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Foto: Evija Trifanova/LETA

Vairāki simti kara bēgļi no Ukrainas pie Latvijā ierodas arī no Krievijas puses. Terehovas robežpunktu diennaktī šķērso apmēram 500 līdz 600 ukraiņu. Tie galvenokārt ir okupēto – Ukrainas austrumu reģionu – Luhanskas un Doneckas apgabalu iedzīvotāji, kuriem citu iespēju īsti nav, vēsta raidījums "TV3 Ziņas".

Edgars ir Valsts robežsardzes koledžas otrā kursa students, kura prakse sakrita ar laiku, kad Krievija sāka karu Ukrainas teritorijā.

Viņš raidījumam rāda kādas sprādzienos sabojātas automašīnas fotogrāfijas. Arī ar tādām, bēgot no kara, Latvijā ierodas kara bēgļi no Ukrainas. Cilvēki šeit ierodas gan ar sabiedrisko transportu, gan privāto auto, gan arī kājām.

Ceļš līdz Latvijas robežai ilgst vairākas dienas un ne visiem izdodas tikt pāri robežai, bieži vien Krievijas puse ukraiņus neizlaiž. Kā stāsta Latvijas robežsardzē – bēgļu ceļš līdz mūsu valstij nav viegls.

Edgars saka, ka visvairāk kara bēgļu ierodas no Ukrainas austrumu reģioniem. Ceļš cauri Krievijai viņiem ir vienīgā iespēja, kā izkļūt no kara plosītās valsts.

Video: "TV3 Ziņas" sižets

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu