Zilākalnā sākas otrā sezona izbraucieniem ar sliežu velosipēdiem

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrs/Facebook.com

Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrs no maija aicina uz izbraucieniem ar sliežu velosipēdiem, informē Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centra vadītāja Elīna Sokolova-Luca.

Izbraucieni ar sliežu velosipēdiem pagājušajā sezonā guva plašu popularitāti - ar tiem izbrauca vairāk nekā 1500 viesu. Maijā sāksies izbraucienu otrā sezona, sliežu velosipēdi atkal gaidīs viesus uz senā šaursliežu dzelzceļa sliedēm, pa kurām varēs aizmīties no Zilākalna ciemata līdz kūdras purvam un atpakaļ.

Ziemas laikā, kad nebija iespējams braukt pa sliedēm, tika veikti sliežu velosipēdu mehānismu uzlabošanas darbi, lai sagatavotu tos jaunai sezonai.

Sokolova-Luca atgādina, ka pirms izbrauciena viesiem vispirms jānoskatās drošas lietošanas pamācība, tad brauciens līdz divus kilometrus attālajam kūdras purvam var sākties. Galapunktā sliežu velosipēds būs jāapgriež pretējā braukšanas virzienā, lai varētu mērot tikpat garo braucienu atpakaļ.

Ar sliežu velosipēdu vienlaicīgi var pārvietoties četri cilvēki - divi min pedāļus, bet divi var baudīt ainavu. Kopumā Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centra rīcībā ir četri šādi velosipēdi, līdz ar to vienlaikus izbraucienā var doties līdz 16 cilvēkiem. Velosipēdu iespējams aprīkot ar bērnu sēdeklīšiem - uz katra velosipēda iespējams uzstādīt divus šādus sēdeklīšus, lai brauciens būtu drošs arī jaunākajiem braucējiem.

Līdztekus izbraucienam ar sliežu velosipēdiem, apmeklētāji tiek gaidīti arī Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrā, kur var uzzināt par Zilākalna industriālo, kultūras un dabas mantojumu un ar virtuālās realitātes palīdzību savām acīm skatīt kūdras purvus, šaursliežu dzelzceļu un Zilokalnu no putna lidojuma. Tiem, kuri no augstuma nebaidās, būs iespēja uzkāpt vienā no šejienes industriālā mantojuma objektiem - vēsturiskajā ūdenstornī.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu