Urbanovičam bažas par "dažu kūdītāju" attieksmi pret pareizticīgo nostāju Ukrainas kara jautājumā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Partijas "Saskaņa" līderis Jānis Urbanovičs
Partijas "Saskaņa" līderis Jānis Urbanovičs Foto: Ieva Lūka/LETA

Partijas "Saskaņa" priekšsēdētājs un tās Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs pauž bažas par "dažu kūdītāju" attieksmi pret to, kā Latvijas krievi un Latvijas pareizticīgie nosodījuši karu Ukrainā.

Kā informēja frakcija, politiķis piekrīt populāras Latvijas ārstes ar Ukrainas saknēm Latvijas Televīzijas intervijā paustajam, kurā viņa esot precīzi raksturojusi mūsu sabiedrības attieksmi pret krieviem. "Pat ja viņi skaidri un nepārprotami pauduši savu nostāju pret karu Ukrainā, "latviešiem patīk iebakstīt - viņi ne tā protestē, ne tur iet, ne tā stāv, ne tādus karogus tur, ne tādus vārdus pateica"," uz ārstes teikto atsaucas Urbanovičs.

"Šajā "bakstīšanā" pēdējā laikā sasniegts vēl nebijis līmenis: izrādās, "viņi" arī ne tajā baznīcā lūdz Dievu," šādu attieksmi esot novērojis "Saskaņas" vadītājs.

Urbanovičs norāda, ka Latvijas Pareizticīgās baznīcas metropolīts Aleksandrs jau pirmajās dienās nosodīja karu, piedāvāja savu palīdzību bēgļiem, aicināja Latvijas sabiedrību uz vienotību un, tiekoties ar Valsts prezidentu Egilu Levitu, uzsvēra, ka "karš - tas ir bezjēdzīgākais un drausmīgākais grēks".

Politiķis atzīmē, ka metropolīts norādījis, ka mūsu uzdevumi ir lūgt Dievu, lai tiktu pārtraukts šis karš, un veicināt Latvijas sabiedrības vienotību. "Mēs, Latvijas krievi, neesam atbildīgi par to, ko dara citu valstu valdības. Gribu, lai visi mēs esam kopā Dieva priekšā un mūsu dārgās Latvijas priekšā," metropolīta Aleksandra iepriekš pausto citē Urbanovičs.

Frakcijas vadītājs atzīmē, ka pareizticīgās baznīcas Jelgavas bīskaps Jānis tikko aizlūdza par Latviju, pateicoties Dievam par mūsu Latvijas brīvību un neatkarību. "Stiprini, Kungs, mūsu valsti, dod vienotību, neļauj, lai rastos savstarpējas nesaskaņas ļaužu vidū pēc kultūras, tautības vai valodas piederības. Palīdzi ieklausīties citam citā!" bīskapa Jāņa lūgšanu citē "Saskaņas" Saeimas deputāts.

Urbanoviča ieskatā atsevišķiem kūdītājiem, "netiekot galā ar savām homofobiskajām nosliecēm" miera apstākļos, kara laiks un vēlēšanu tuvums ir spēcīgs katalizators arvien jaunām izpausmēm. "Viņiem šķiet, ka pareizticīgie "ne tā protestē, ne tādus vārdus pateica". Latvijas Pareizticīgo baznīca esot "ne tajā" kanoniskajā pakļautībā. Tieslietu un Ārlietu ministrijām esot jāiejaucas! Citādi apdraudēta valsts drošība," tā šo cilvēku, kurus viņš dēvē par kūdītājiem, pozīciju apraksta politiķis.

"Valsts drošību visvairāk apdraud tie, kam gribas provocēt pat baznīcā, pat ticībā," uzskata partijas vadītājs, norādot, ka šie cilvēki Satversmē gribētu "aizkrāsot" 99. pantu, kurā noteiktas ikviena tiesības uz domas, apziņas un reliģiskās pārliecības brīvību un ka baznīca ir atdalīta no valsts. Urbanovičs šādā pozīcijā saskata mēģinājumu arvien vairāk, dziļāk un sāpīgāk sašķelt Latvijas sabiedrību.

"Cik labāka un daudz spēcīgāka valsts mēs kļūtu, ja beigtu bakstīt, bet sāktu balstīt cits citu," uzsver politiķis.

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu